Pergola ogrodowa w przestrzeni wypoczynkowej

Pergola ogrodowa w przestrzeni wypoczynkowej

0

Piękna pogoda i wysokie temperatury to wystarczające powodu do tego, aby wolny czas spędzać na świeżym powietrzu. Posiadając niewielki taras czy ogród bez trudu zaaranżujemy miejsce, w którym będziemy mogli się relaksować, czytać książki, podawać posiłki dla bliskich. Warto wykorzystać takie miejsce i zaprojektować je zgodnie z własnymi potrzebami. W okresie lata zacienione miejsce w ogrodzie stanie się ulubioną przestrzenią dla wszystkich domowników.

Znajdź sposób na ochronę przed słońcem

Niewiele trzeba, aby zaprojektować miejsce wypoczynkowe w ogrodzie. Szukając mebli outdoorowych pamiętajmy o tym, aby były one dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Do pełni szczęścia brakuje nam również odpowiedniego zadaszenia, które zapewni nam przyjemny cień w czasie największych upałów. Zamiast klasycznego parasola warto wybrać nowoczesną pergolę, która stanie się funkcjonalnym dodatkiem w ogrodzie.

Nowoczesne pergole ogrodowe

Pergola ogrodowa to ciekawa alternatywa – nie tylko pozwoli nam zadaszyć cały obszar miejsca wypoczynkowego, ale również samodzielnie decydować o tym, jak wiele światła ma pod zadaszenie wpadać. Pergole wznoszone są na aluminiowych, antykorozyjnych profilach – konstrukcje projektowane są w taki sposób, aby na jak najmniejszej liczbie podpór możliwe było zadaszenie jak największego obszaru. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody. Dachy pergoli tworzone są z aluminiowych lameli obracających się o 135 stopni lub też z wodoodpornych tkanin technicznych.

Dodatkowe wyposażenie pergoli

Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie pobyt w ogrodzie pergole mogą być uzupełniane o dodatkowe elementy. Jednym z popularniejszych są promienniki ciepła, które pozwolą cieszyć się komfortem cieplnym również po zmroku. Dużym zainteresowaniem cieszą się także panele boczne, które chronią przed silniejszymi podmuchami wiatru.