Pergola ogrodowa w przestrzeni wypoczynkowej

Pergola ogrodowa w przestrzeni wypoczynkowej

0

Piękna pogoda i wysokie temperatury to wystarczające powodu do tego, aby wolny czas spędzać na świeżym powietrzu. Posiadając niewielki taras czy ogród bez trudu zaaranżujemy miejsce, w którym będziemy mogli się relaksować, czytać książki, podawać posiłki dla bliskich. Warto wykorzystać takie miejsce i zaprojektować je zgodnie z własnymi potrzebami. W okresie lata zacienione miejsce w ogrodzie stanie się ulubioną przestrzenią dla wszystkich domowników.

Znajdź sposób na ochronę przed słońcem

Niewiele trzeba, aby zaprojektować miejsce wypoczynkowe w ogrodzie. Szukając mebli outdoorowych pamiętajmy o tym, aby były one dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Do pełni szczęścia brakuje nam również odpowiedniego zadaszenia, które zapewni nam przyjemny cień w czasie największych upałów. Zamiast klasycznego parasola warto wybrać nowoczesną pergolę, która stanie się funkcjonalnym dodatkiem w ogrodzie.

Nowoczesne pergole ogrodowe

Pergola ogrodowa to ciekawa alternatywa – nie tylko pozwoli nam zadaszyć cały obszar miejsca wypoczynkowego, ale również samodzielnie decydować o tym, jak wiele światła ma pod zadaszenie wpadać. Pergole wznoszone są na aluminiowych, antykorozyjnych profilach – konstrukcje projektowane są w taki sposób, aby na jak najmniejszej liczbie podpór możliwe było zadaszenie jak największego obszaru. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody. Dachy pergoli tworzone są z aluminiowych lameli obracających się o 135 stopni lub też z wodoodpornych tkanin technicznych.

Dodatkowe wyposażenie pergoli

Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie pobyt w ogrodzie pergole mogą być uzupełniane o dodatkowe elementy. Jednym z popularniejszych są promienniki ciepła, które pozwolą cieszyć się komfortem cieplnym również po zmroku. Dużym zainteresowaniem cieszą się także panele boczne, które chronią przed silniejszymi podmuchami wiatru.

Your email address will not be published. Required fields are marked *