Plastikowe pudła – sposób na porządek w dokumentach

Plastikowe pudła – sposób na porządek w dokumentach

0

Uporządkowanie dokumentów jest bardzo ważne, zwłaszcza tych, po które nieraz trzeba sięgać nawet po upływie kilku miesięcy. Nie tylko w biurze, ale również w domach powinny być one odpowiednio posegregowane. By uniknąć zapchanych segregatorami półek, warto zaopatrzyć się w pojemniki z pokrywą. Dzięki szczelnemu zamykaniu dokumentów można zapobiec ich niszczeniu, zawilgoceniu oraz blaknięciu.

Prywatne archiwum – co robić ze starymi dokumentami?

Prawdziwą zmorą przedsiębiorców są papiery, które mimo, iż już się nie przydają, należy składować przez określony (często bardzo długi) okres czasu. Zwykle upycha się je do teczek i wrzuca do składzików lub piwnic. O wiele lepszym rozwiązaniem jest podzielenie ich np. ze względu na dziedzinę lub daty wystawienia i włożenie każdej grupy w osobny pojemnik z pokrywką zamykaną na klips. Są one szczelne i zapobiegają nasiąkaniu wilgocią, a dzięki odpowiednio opisanym etykietom, w razie konieczności można bardzo łatwo ponownie znaleźć to, czego potrzebujemy.

Włóż teczki w pojemnik z pokrywką!

Nawet, kiedy uporządkujemy dokumenty do teczek a prowadzimy np. jakąś księgowość, ich liczba z czasem zaczyna nas przerastać. Półki pełne rozchodzących się teczek i opisanych segregatorów są wygodne, kiedy czegoś poszukujemy, ale prezentują się bardzo nieestetycznie. Wkładając teczki w pojemnik zamykany pokrywką, można zachować porządek na półkach, nawet kiedy sterta papierów stale rośnie. Dobrze jest nakleić etykiety na każde pudełko, aby ułatwić sobie poszukiwanie.

Organizacja biurka – przybory i papeteria

Mniejsze pojemniki z pokrywą lub plastikowe koszyczki znajdą swoje zastosowanie przy organizacji porządku na biurku. Trzymanie przyborów na wierzchu z czasem powoduje coraz większy bałagan. Plastikowy pojemnik zamykany ozdobną pokrywką nie tylko pozwoli uporządkować przybory lub papeterię, ale również może stanowić ozdobę.

Z terminem „plastikowe pudło” nie należy kojarzyć zwykłych, nudnych pojemników. Obecnie na rynku dostępna jest masa różnorodnych pojemników do przechowywania dokumentów oraz przyborów. Nie tylko w sklepach budowlanych czy meblowych, ale także w zwykłych marketach można znaleźć pudełka w różnych kolorach i rozmiarach. Ponadto, pojemniki w supermarketach są bardzo tanie i często sprzedaje się je w promocyjnych zestawach.