Podkład pod panele podłogowe   

Podkład pod panele podłogowe  

0

Podkład pod panele podłogowe jest specjalistyczną warstwą materiału, który umieszcza się na goły beton. Dopiero po umieszczeniu podkładu kładzie się na nim panele podłogowe. Dzięki temu można wydobyć z nich jeszcze więcej zalet ograniczając ryzyko uszkodzeń drogocennych paneli. Taki stan rzeczy sprawia, że wiele osób poszukuje najlepszych podkładów. Jednak ważna jest również cena – koszty podczas wykańczania mieszkania potrafią być ogromne. Dlatego wybór podkładu pod panele podłogowe w dobrej cenie jest bardzo poszukiwany.

 

Podkład pod panele podłogowe – tańsze, a funkcjonalne rozwiązania

 

Nikt nie powiedział, że każdy podkład pod panele podłogowe musi być bardzo drogi. Istnieją również tańsze, a dobre rozwiązania, na których z powodzeniem będzie można wyłożyć zakupione panele. Do najpopularniejszych z nich zalicza się:

 

-Podkład pod panele podłogowe zbudowany z karbowanej tektury. W przypadku chęci posiadania ogrzewania podłogowego warto postawić właśnie na ten podkład. Bardzo dobrze przekazuje ciepło do paneli sprawiając, że będą przyjemnie ogrzewać stopy. Mimo wszystko są dość cienkie przez co nie izolują terenu na płaszczyźnie akustycznej. Dodatkowo ze względu na cienką powierzchnię podłoga powinna być dobrze wypoziomowana.

 

Podkład pod panele zbudowany z tworzywa sztucznego. Przykładem może być popularny polietylen, który bardzo dobrze izoluje przed roznoszeniem po mieszkaniu różnorodnych dźwięków. Dzięki temu jego właściwości akustyczne są bardzo dobre. Podobnie jest w przypadku termoizolacji. W wyniku tego podczas chodzenia po położonych panelach z pewnością każdy krok będzie czystą przyjemnością.

 

-Podkład pod panele podłogowe zbudowany z foli aluminiowej. Ze względu na swoje właściwości folia aluminiowa bardzo dobrze przewodzi ciepło co można zauważyć nawet w przypadku karetek, w których osoby wyziębione okrywane są specjalną folią aluminiową. Dodatkowo izolują one przed dźwiękami stanowiąc bardzo dobre właściwości akustyczne. Niestety układanie tego podkładu bywa problematyczne ze względu na jego sporą masę. Jednak dla chcącego nic trudnego!

 

Podsumowanie

Podkład pod panele konieczny jest w każdej sytuacji. O jego wyborze musi zadecydować klient w oparciu o swoje indywidualne wymagania.