Podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych

Podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych

0

Utrzymanie stanowiska współcześnie nie zależy wyłącznie od posiadanych przez nas kwalifikacji. Konieczne jest stałe dokształcanie, zdobywanie nowych metod działania, udowadnianie, że rozwijamy się. Wymagania takie stawiane są przede wszystkim pracownikom korporacji, ale również tym, a których stanowisko czekają inni. Jak podnosić swoje kwalifikacje? Z jakich metod i kanałów warto korzystać współcześnie?

Do niedawna najpopularniejszymi formami zdobywania nowych umiejętności było wykorzystanie placówek kształcenia ustawicznego, jak również licznych kursów, na które zapisywaliśmy się samodzielnie lub też które przypisał nam nasz przełożony. W pierwszym przypadku szkolenie jest płatne, jednak wielu pracodawców refundowało poniesione koszty. Dla wielu właścicieli firm są to wydatki związane z rozwojem i inwestowaniem w pracownika.
Wśród licznych kursów w placówkach takich przeważają kursy związane z obsługa konkretnych urządzeń, maszyn, zdobywanie uprawnień technicznych. Inne kursy związane są z opieką medyczną, logistyką, księgowością, zarządzaniem. Kursy odbywają się zazwyczaj w trzech trybach: dziennym, wieczorowym oraz weekendowym.

Nowoczesna alternatywa

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne platformy e-learningowe, które oferują różnorodne kursy szkoleniowe związane głównie z obsługą konkretnych programów komputerowych (kurs Photoshop, kurs online Archicad). To rozwiązanie pozwala na poznawanie nowych zagadnień dotyczących konkretnych programów lub też poznawanie ich od zera. Istotny jest fakt, że aby korzystać z zamieszczonych na platformach materiałów nie musimy ruszać się z naszego wygodnego fotela. Aby móc korzystać z platformy konieczne jest zarejestrowanie się jako użytkownik i opłacenie wybranych materiałów. Wraz z zaksięgowaniem wpłaty są one na stałe przypisywane do naszego konta.