Poduszki wcale nie muszą być nudne

Poduszki wcale nie muszą być nudne

0

Okazuje się, że poduszki służą nie tylko do komfortowego snu. Dzisiaj producenci tekstyliów proponują nam również takie, które stają się doskonałym elementem dekoracyjnym w każdej aranżacji wnętrz. Możemy dobierać je nie tylko według rozmiarów czy kształtów, ale też zastosowanych printów, które będą pasować do określonego stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Warto też wziąć pod uwagę, że poduszki mogą dzisiaj stanowić świetny prezent, mogą też być doskonałym gadżetem, który wywoła salwy śmiechu i dobry humor na długi czas.

 

Poduszki dekoracyjne

 

Dzisiaj wybieramy fakturę, wzór, kształt i rozmiar poduszek. Najczęściej stają się dekoracją w salonie, sypialni albo pokoju dziecięcym. Hitem dla nastolatek jest poduszka w kształcie ciastka, a dla malej dziewczynki z jednorożcem. Chłopcom spodoba się poduszka kebab albo telefon. Te najciekawsze wzory staną się ciekawym dodatkiem, które ożywią nudne wnętrze.

 

Poduszki na prezent

 

Poduszka cegła dla ulubionego kolegi, a może poduszka pizza dla najlepszego przyjaciela? To świetny żart, ale i praktyczny gadżet, który z całą pewnością przyda się w celu codziennej drzemki. Do wyboru mamy też poduszkę w kształcie belki czy herbatnika. Wybór jest tak naprawdę ogromny.

 

Poduszka z ulubionym motywem

 

Poduszek jest dzisiaj tak dużo, że każdy może poprzez jej nabycie wyrazić swoje zainteresowania. Nie ma w tym ani trochę przesady. Stworzono już poduszkę w kształcie ciasteczkowego potwora z Ulicy Sezamkowej, taką z motywem Harrego Pottera czy filmu Star Wars. Takie poduszki stają się świetnym pomysłem na prezent, jeśli tylko wiemy, czym interesuje się osoba, która taki podarunek otrzyma.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze poduszki?

 

Pamiętaj, że poduszki dekoracyjne wcale nie muszę być wygodne, bo ich priorytetową funkcją wcale nie jest łagodne ułożenie głowy w celu wyspania się. Pamiętajmy, że te są przede wszystkim elementem aranżacji wnętrz, czasem wyróżniającym, czasem unikatowym, czasem oryginalnym i ożywiającym nudę.

Z całą pewnością poduszka jest doskonałym pomysłem na prezent. To uniwersalny upominek, który nigdy nie wprawi w zakłopotanie, za to zawsze wywoła uśmiech na twarzy. Cieszy również fakt, że do wyboru mamy naprawdę mnóstwo rozmaitych printów, nie ma więc problemu, by wybrać tę odpowiednią. Czasy, w których poduszki były powleczone białą, tradycyjną poszewką, już dawno minęły. Teraz tego rodzaju akcesoria mogą spełniać jednocześnie kilka funkcji.