Tanie domy z drewna całoroczne – co musimy o nich wiedzieć?

Tanie domy z drewna całoroczne – co musimy o nich wiedzieć?

0

Decydując się na budowę własnego domu warto rozważyć różnorodne opcje – do niedawna najpopularniejszą było samodzielne wznoszenie domu przy pomocy wynajmowanych czasowo ekip budowlanych. Taka budowa trwa ok 1-2 lat, wymaga stałego finansowania. Dzisiaj wielu deweloperów oferuje gotowe domy, często położone w atrakcyjnych okolicach. Niestety, ceny domów od deweloperów są bardzo wysokie, co wiąże się zaciągnięciem wieloletniego kredytu.

Domy z drewna – interesująca alternatywa

Ciekawą alternatywą dla osób pragnących mieszkać we własnym domu są tanie domy całoroczne. Ten rodzaj konstrukcji to interesująca propozycja, szczególnie wtedy, kiedy nie chcemy zaciągać dużych kredytów. Domy drewniane to konstrukcje, które przywędrowały do nas ze Skandynawii – taki rodzaj budowli jest szeroko rozpowszechniony z powodu wysokiej dostępności materiału budulcowego, jakim jest drewno.

Domy drewniane budowane są przez wyspecjalizowane firmy. Decydując się na taką inwestycję przede wszystkim powinniśmy wybrać rodzaj konstrukcji domu – projekty znajdziemy u producentów. Wśród licznych propozycji znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe, w których na górnym poziomie znajdziemy 2-3 sypialnie. Domy często uzupełniane są o garaże lub też podjazdy. Każdy projekt łączy duża ilość naturalnego światła wewnątrz, jak również wiele przestrzeni.

Jak budowane są domy z drewna?

Budowa domu drewnianego może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – pogoda nie ma wielkiego znaczenia. Początkowo konieczne jest wylanie fundamentów, kolejno: postawienie szkieletowej konstrukcji. Dom budowany jest od 2 do 8 miesięcy w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy też deweloperskim.