Poszukaj natchnienia w ogrodzie!

Poszukaj natchnienia w ogrodzie!

0

Przypływ natchnienia najbardziej potrzebny jest twórcom, ale nie tylko oni szukają go przy wodospadzie czy nad brzegiem stawu. Powiew natchnienia to powiew wiatru, który unosi z sobą fantazje i zapachy kwitnących drzew. Obraz natchnienia zaś to wielobarwne dzieło, które na rabatkach maluje natura. Melodia natchnienia to relaksacyjne dźwięki, w które warto się wsłuchać, odpoczywając na swojej werandzie lub pod klimatyczną pergolą różaną. Tak, wiele ścieżek natchnienia prowadzi nas do tajemniczego i bogatego w treści ogrodu.

Zbuduj zakątek natchnienia, zakątek jak z marzenia!

Artyści od wieków szukali natchnienia pośród ogrodowych doskonałości. Dowodem na to są wspaniałe wiersze oraz obrazy, na czele z dziełami impresjonistycznymi. Dzisiaj także, szukając inspiracji, warto pobyć w ogrodzie, gdzie otwiera się umysł, a pomysły same przychodzą do głowy, żeby następnie wylądować na kartce czy na płótnie. Ale nie tylko artyści szukają inspiracji w ogrodzie. Także sprawy dnia codziennego czy zadania zawodowe łatwiej rozwiązują się, kiedy pomyślimy o nich w przyjemnym zakątku wyciszenia i natchnienia. Na przykład na przytulnie urządzonym tarasie czy na nastrojowym patio. Jak takie miejsca zbudować i zaaranżować? Wiele podpowiedzi na ten temat znajdziemy tutaj: gardenspace.pl.

Spojrzeć na wszystko z innej perspektywy

Niekiedy, żeby zrozumieć najtrudniejsze rzeczy, trzeba spojrzeć na nie z niecodziennej perspektywy. Żeby stworzyć coś niezwykłego, należy inspirować się kształtami, kolorami, zestawieniami, które mamy w zasięgu wzroku czy pod ręką. Ogród o każdej porze roku dostarcza takich pełnych inspiracji, po które koniecznie należy się udać, otwierając zaczarowaną furtkę do zwykłego-niezwykłego ogrodu. Jak ze snu i jak z bajki. Niesamowite rzeczy mogą się wydarzać każdego dnia.