Okna dopasowane do naszych potrzeb!

Okna dopasowane do naszych potrzeb!

0

Dzisiaj wymiana okien nie jest takim samym problemem jak jeszcze 10-15 lat temu. Ze względu na olbrzymią ilość ofert możemy nie tylko wybierać pośród licznych producentów, ale i rodzajów stolarki okiennej. Co zaproponują nam topowi dostawcy? Czy możemy spodziewać się innowacyjnych technologii w dobrych cenach?

Okna idealne do miasta, na wieś, poprawiające kondycję naszego portfela…

Obecnie wybór stolarki okiennej jest olbrzymi – możemy wybierać pomiędzy klasycznymi oknami z PCV, oknami drewniano-aluminiowymi, oknami pasywnymi. Czym się różnią poszczególne rodzaje od siebie? Z pewnością najczęściej wybierane są okna PCV, białe. Ich cena jest niewygórowana, a dodatkowo zapewniają one dobra izolację termiczną przed chłodem. Okna takie posiadają zazwyczaj 2-3 szyby.
Drugim rodzajem szyb, oferowanym między innymi przez okna-internorm.pl, są okna pasywne. Ten rodzaj stolarki okiennej ma za zadanie wspierać zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu. Niski wskaźnik przepuszczalności ciepła był możliwy do osiągnięcia poprzez zastosowanie 3 lub większej ilości szyb. Okna pasywne stosowane są często w domach drewnianych. Dzięki tego rodzaju stolarce możliwe jest poczynienie znacznych oszczędności względem ogrzewania mieszkania czy domu.

Okna dźwiękoszczelne i otwierane na odcisk palca

Interesującą nowością na polskim rynku są okna dźwiękoszczelne. Pozwalają one zatrzymać do 70% hałasu pochodzącego z ulicy. Okna dźwiękoszczelne są chętnie stosowane w dużych miastach oraz na wsiach, gdzie w pobliżu znajdują się gospodarstwa rolne. Ciekawą opcją są również okna otwierane i zamykane na odcisk palca. Takie rozwiązania stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamywaczami. Okna zamykane na odciska palca stanowią świetne rozwiązanie również w trosce o małe dzieci.