Praca za granicą – rozliczenie podatku z Holandii, obowiązki emigranta

Praca za granicą – rozliczenie podatku z Holandii, obowiązki emigranta

0

Emigracja zarobkowa nie maleje – olbrzymia ilość młodych i wykształconych Polaków myśli o tym, aby w przyszłości pracować za granicą i zamieszkać na stałe poza Polską. Skąd taka wizja siebie? Dlaczego zagraniczny pracodawcy okazują się być bardziej zachęcający? Zapraszamy do lektury!

Lepsze zarobki to nie wszystko

Zdawać by się mogło, że najważniejszym aspektem i powodem dla emigracji zarobkowej są pieniądze. Owszem, zagraniczni pracodawcy są w stanie zaproponować nam wiele więcej pieniędzy, jednak musimy również pamiętać o tym, że i życie za granicą jest znacznie droższe. Istotne jest to, że zagraniczni pracodawcy dbają o wykształcenie swoich pracowników, stale naciskając na ich doszkalanie. Wiele kursów i szkoleń organizowanych jest prze samego pracodawcę, co z kolei jest świetnym rozwiązaniem dla pracowników pragnących stale poszerzać swoje umiejętności. W Polsce rzadko zdarza się, aby pracodawca samodzielnie zaproponował kurs pracownikowi – takie sytuacje mają miejsce wyłącznie w dużych korporacjach.

Pracownicy z Polski chętnie wybierają zatrudnienie za granicą również z powodu możliwości zdobycia doświadczenia, które nigdy nie zdobyli by w kraju. Wynika to z nowszych technologii. Ciężka praca w zagranicznych firmach szybko stanie się także drogą do awansu i podwyżek.

O czym pamiętać decydując się na emigrację?

Podejmując pracę poza granicami Polski musimy zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Podstawą jest oczywiście mieszkanie lub pokój blisko miejsca pracy. Kolejna istotna rzecz to ubezpieczenie zdrowotne, które pozwoli nam na korzystanie z pomocy lekarskiej. Jako pracownicy musimy także przygotować się na rozliczenie podatku z Holandii czy Niemiec. Na szczęście dzisiaj możemy to zrobić również przez Internet.