Prefabrykaty z betonu i budowanie staje się łatwiejsze

Prefabrykaty z betonu i budowanie staje się łatwiejsze

0

Jeszcze kilka lat temu specjaliści od budownictwa mieszkaniowego wieszczyli rychły koniec inwestycji, w których wykorzystuje się gotowe produkty z betonu. Tymczasem prefabrykaty z betonu nie tylko nie zostały wycofane z budownictwa, lecz cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki gotowym prefabrykowanym elementom można łatwiej budować domy mieszkalne, także wielokondygnacyjne, można również wykorzystywać je jako elementy zdobiące budowle. Po prefabrykaty z betonu sięgają również inwestorzy komercyjni, wykorzystując je do budowy budynków, ale również do budowania dróg dojazdowych, chodników i ogrodzeń różnego rodzaju.

Prefabrykaty w budownictwie


W budownictwie powszechnie stosowane są bloczki fundamentowe, belki stropowe, belki nadprożne i pustaki szalunkowe. W zależności od rodzaju budynku przydatne mogą być również pustaki kominowe. Najczęściej stosowane są bloczki czworokątne, natomiast bloczki o nieco zmodyfikowanym kształcie, dostępne jako bloczki łukowe czy o przekroju trapezowym, wykorzystywane są jako elementy służące do obudowy studni. Przy budowie ważne są również prefabrykowane schody, które łatwo się montuje. Z gotowych prefabrykatów z betonu można również budować ogrodzenia, przy czym w zależności od rodzaju ogrodzenia będzie to albo cały element ogrodzenia, gotowy do zamontowania, albo jeden z elementów służących do montowania ogrodzenia kutego czy złożonego z gotowych elementów metalowych lub drewnianych. W ofercie producentów prefabrykatów z betonu znalazły się zarówno betonowe łączniki, jak i gotowe betonowe podmurówki dodatkowo zdobione, betonowe deski ogrodzeniowe oraz betonowe słupki do montażu poszczególnych elementów ogrodzenia.

Nie tylko budynki mieszkalne


Elementy w postaci prefabrykatów z betonu można również stosować w przydomowych ogrodach, parkach i na niewielkich skwerach miejskich. Wśród gotowych do montażu elementów dostępne są kostki betonowe o zróżnicowanym kształcie i wielkości, stylizowane na kamienie o charakterystycznej fakturze, elementy drewnopodobne czy nawet o fakturze zbliżonej do naturalnej drewnianej deski. Oprócz nich w ogrodach mogą się pojawić gotowe betonowe donice czy kompostowniki. To właśnie elementy ozdobne stosowane na zewnątrz zaskakują wykończeniem czy fakturą zbliżoną do innych rodzajów materiałów wykończeniowych. W odróżnieniu od innych materiałów, betonowe donice czy elementy tworzące chodniki są trwałe i odporne na działanie niskim temperatur oraz opadów atmosferycznych.

Betonowy ogród


Jako prefabrykaty z betonu dostępne są również betonowe meble, stosowane powszechnie w parkach i innych miejscach użyteczności publicznej. Wśród najczęściej spotykanych rodzajów mebli warto zwrócić uwagę na betonowe ławy i stoliki, które są trwalsze niż ławki żeliwno-drewniane. Oprócz tradycyjnych długich ław dostępne są również wygodne betonowe krzesła, stołki oraz stoliki, natomiast same ławy mogą być wielofunkcyjne i bardzo często są łączone z donicami przeznaczonymi do sadzenia kwiatów. Takie meble mogą być również produkowane zgodnie ze specyfikacją zleceniodawcy.

Wysokiej jakości prefabrykaty z betonu wyprodukuje dla Ciebie firma http://www.fabudwkb.com.pl/.