Przed pójściem do kosmetyczki

Przed pójściem do kosmetyczki

0

Każda kobieta lubi czasem o siebie bardziej zadbać. W domowych warunkach nie zawsze jest to możliwe. Liczne obowiązki, sprzątanie, głośni sąsiedzi, mała łazienka – znajdziemy mnóstwo powodów, dla których relaks w domu jest wręcz niemożliwy. Co zatem nam pozostaje? Najlepszą metodą aby odpocząć, jednocześnie dbając o swoją urodę jest udanie się do salonu kosmetycznego. Przed pójściem tam, warto jednak dobrze się przygotować.

Kolory

Szybkim i stosunkowo tanim sposobem na poprawienie swojego wyglądu jest zadbanie o paznokcie. Dłonie niewątpliwie są naszą wizytówką. W związku z tym warto zatroszczyć się, aby wyglądały jak najlepiej.
Oprócz odpowiedniego nawilżenia skóry dłoni i wykonania ładnego kształtu paznokci, warto również pokryć płytkę paznokciową jakimś lakierem. Możliwości dzisiaj jest pod dostatkiem – manicure tradycyjny, hybrydowy, winylowy… Również w kolorach można przebierać – od klasycznych beżów i czerwieni poprzez szalone zielenie i błękity, a kończąc na paznokciach z efektem lustra czy srebrnym, mieniącym się pyłem. Od tej mnogości wyborów może nam się wręcz zakręcić w głowie.

Warto zatem przez udaniem się do manikiurzystki zapoznać się z paletami kolorów i zastanowić się, czy bardziej podoba nam się odcień semilac 08 czy może delikatny french manicure. Pooglądajmy zdjęcia w internecie i zastanówmy się, jaki kolor będzie najbardziej odpowiadał naszemu stylowi życia. Niektóre zawody czy dresscode w firmie może znacznie ograniczyć paletę barw – chociażby pianistki czy kasjerki w banku nie powinny mieć bardzo długich i neonowych paznokci. Być może idąc do kosmetyczki nie będziemy jeszcze potrafili określić, że nasz wymarzony kolor to na przykład semilac 08 – SEOL, ale będziemy wiedzieć, że odpowiadają nam odcienie różu czy beżu.

Makijaż – tak czy nie?

Jeśli udajemy się na zabieg pielęgnacyjny na twarz lepiej, będzie jeśli nie wykonamy rano makijażu. Kosmetyczka i tak będzie musiała go zmyć, a częste nakładanie i zmywanie kosmetyków niestety źle działa na skórę. Poza tym, jeśli przyjdziemy do gabinetu saute, mamy szansę, że specjalistka oceni stan naszej ceny w naturalnej postaci. Podobnie sprawa wygląda, jeśli udajemy się do kosmetyczki w celu wykonania makijażu – będzie ona musiała zmyć makijaż, w jakim przyszłyśmy, a następnie poczekać, aż skóra dojdzie do siebie, więc całość będzie trwała o wiele dłużej.

Polecenie

Oczywiście, zanim wybierzemy gabinet kosmetyczny, do którego się udamy warto dowiedzieć się również, komu warto powierzyć swoją twarz czy dłonie. Skorzystajmy w tym celu z rekomendacji znajomych.