Dystrybutory wody – ekologia, wygoda i moda

Dystrybutory wody – ekologia, wygoda i moda

0

Dystrybutory wody pojawiły się w miejscach użyteczności publicznej już parę lat temu. Początkowo nieśmiało je stawiano i rzadko uzupełniano. Teraz jednak można spotkać je znacznie częściej, nie tylko w aptekach czy w poczekalniach u lekarza, ale również w urzędach, na pocztach, w prywatnych biurach. Dystrybutory są mile widziane szczególnie podczas upałów. A dodatkowo umilają także długie oczekiwanie.

Ekologiczne rozwiązanie

W zakładach pracy, wciąż jednak rzadziej w gospodarstwach domowych, odchodzi się od kupowania wody butelkowanej. Plastik rozkłada się długo, butelki są jednorazowego użytku, opłata za odpady wzrasta. Alternatywą jest woda w opakowaniach szklanych, jednak jest ona znacznie cięższa i trudniej dostępna. Plan wprowadzenia kaucji za butelki plastikowe, jak w przypadku naszych zachodnich sąsiadów, na razie jest mało realny.

Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku zakładów pracy i instytucji publicznych, są dystrybutory wody. Postawienie jednego czy dwóch, zależnie od liczby pracowników lub odwiedzających gości, znacznie zmniejszy ilość generowanych odpadów, a jednocześnie pozwoli na zadbanie o środowisko poprzez inwestycję w alternatywne formy i rozwiązania bardziej przyjazne Matce Ziemi.

Wygodna oszczędność czasu

Zaletą dystrybutorów wody jest także wygoda ich użytkowania. Oferują one wodę zarówno zimną, jak i gorącą, a coraz częściej także gazowaną. Dodatkowo korzystanie z tych urządzeń nie wymaga wiele wysiłku czy specjalnych umiejętności. Wystarczy jedynie podstawić szklankę lub kubeczek i przycisnąć odpowiedni przycisk. Nie trzeba męczyć się z fabrycznie, bardzo mocno zamknięta butelką.

Wiele dystrybutorów ma także w funkcję podgrzewania wody, której później można użyć do zalania kawy, herbaty lub zup w proszku. Jeżeli brak nam czasu na zagotowanie wody w urządzeniu przeznaczonym specjalnie do tego, wystarczy skorzystać z dystrybutora.

Podążanie za modą

Coraz częściej dystrybutor wody można spotkać w prywatnych gospodarstwach domowych. Głównie z powodu ich ekonomiczności i wygody użytkowania. Są to często dystrybutory bez butli, a filtrujące wodę dostarczaną do mieszkania rurami.

Posiadanie w domu dystrybutora wody podnosi prestiż i pokazuje, że nowe technologie nie są nam obce. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie tylko po to, by móc pochwalić się znajomym. Działa zasada społecznego dowodu słuszności i kolejni klienci decydują się na dystrybutory wody, chcąc posiadać coś równie modnego i wciąż rzadko spotykanego. Dopiero po czasie zaczynają dostrzegać inne zalety takiego rozwiązania.

Więcej o dystrybutorach wody dowiesz się na stronie https://yazamco.com.pl/dystrybutory-wody.html