Rekonwalescencja po liposukcji

Rekonwalescencja po liposukcji

0

Liposukcja jest zabiegiem, na który chętnie decydują się osoby o pełnych kształtach. Wynika to oczywiście z faktu, że większość ludzi marzy o zgrabnej sylwetce, a liposukcja jest zabiegiem, który pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Czym dokładnie jest liposukcja?

Liposukcja – co to jest?

To zabieg, który równie często jest nazywany odsysaniem tłuszczu. Za jego sprawą możliwe jest pozbycie się zbędnego tłuszczu z różnych partii ciała, na przykład z brzucha, ud, czy pośladków. Wydawać się może, że samo przeprowadzenie zabiegu przyniesie pożądane efekty, okazuje się jednak, że aby móc długi cieszyć się wymarzoną sylwetką konieczne jest noszenie odzieży po liposukcji. Z czego to wynika?

Odzież po liposukcji – dlaczego należy w nią zainwestować

Co prawda efekty zabiegu chirurgicznego widoczne są natychmiast po jego zakończeniu, lecz mimo tego to dopiero początek modelowania sylwetki. Po liposukcji obowiązkiem pacjenta jest noszenie bielizny uciskowej. W pierwszych dniach po zabiegu odzież po liposukcji należy nosić przez całą dobę, później można wprowadzić krótkie przerwy.

Noszenie odzieży po liposukcji pomaga w modelowaniu sylwetki, dodatkowo może być wyjątkowo pomocne w zapobieganiu powstawania blizn. Ważne jest również to, że dzięki dobrze dobranej bieliźnie uciskowej na ciele nie powstają bolesne i nieładne siniaki. Odzież po liposukcji sprawia, że skóra na ciele nie staje się obwisła, lecz jędrna, dzięki czemu z czasem ciało zaczyna wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Pozostałe elementy rekonwalescencji po zabiegu

Poza wspomnianą już koniecznością noszenia odzieży po liposukcji, po przebytym zabiegu należy przestrzegać pewnych lekarskich zaleceń. Jednym z nich jest to, by możliwie najszybciej zacząć się ruszać po zabiegu – dzięki temu można uniknąć powstania zakrzepów. Ważną kwestią jest również odpowiednia dieta, która pozwoli na utrzymanie efektów zabiegu – należy mieć świadomość, że jest ona bardzo restrykcyjna, lecz konieczna, by długo cieszyć się smukłą i zgrabną sylwetką.