Relaks w ogrodzie – jak urządzić ogród?

Relaks w ogrodzie – jak urządzić ogród?

0

Elegancki ogród jest ozdobą każdego domu i powodem do dumy właściciela. Nawet nie posiadając specjalnych umiejętności ogrodniczych możemy sprawić, że niewielki kawałek ziemi stanie się najlepszym miejscem do relaksu i odpoczynku. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem będzie określenie naszych potrzeb – czy chcemy, aby w ogrodzie znajdowały się meble ogrodowe? A może bardziej zależy nam na kwiatowych rabatach czy miejscu, gdzie dzieci będą mogły grać w piłkę? Z pewnością takie podejmowanie decyzji znacząco pomoże podczas prac porządkowych.
Jeśli zależy nam na połączeniu obu tych funkcji konieczne jest wydzielenie miejsca na meble ogrodowe i trawnika – nic nie nadaje się do tego lepiej niż kostka brukowa. Położenie kostki nawet na niewielkim obszarze – 4-6 metrów kwadratowych pozwoli na stworzenie wygodnego podłoża dla mebli ogrodowych.
W kwestii trawy mamy dwa rozwiązania – pierwszym jest wysianie trawnika z nasion. Warto poszukać wysokiej jakości trawy, odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz takiej, która najlepiej przyjmie się w rodzaju posiadanej gleby.

423-15-1458553196_b60e30974885e684

Co z meblami?

Wybór mebli może okazać się zadaniem zajmującym nam nieco więcej czasu – wszystko przez niezwykle bogata ofertę sklepów meblowych, budowlanych, ogrodniczych. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie mebli wprost u producentów. W licznych katalogach znajdziemy meble wykonane z aluminium, technorattanu, rzadziej z litego drewna. Zaletą wspomnianych tworzyw jest przede wszystkim ich wysoka odporność na uszkodzenia, zarysowania, wnikanie brudu, promieniowanie słoneczne. Włókno technorattanowe i aluminium odznaczają się również niezwykłą lekkością. Niska waga sprawia, że bez problemu przeniesiemy meble z miejsca na miejsce lub też złożymy po sezonie w jedno miejsce.

W kompletach meblowych znajdziemy leżanki ogrodowe, kanapy, fotele, sofy, siedziska, pufki, skrzynki ogrodowe, donice.