Nietypowe łóżko w sypialni – łóżko z zagłówkiem, łóżko z szufladami…

Nietypowe łóżko w sypialni – łóżko z zagłówkiem, łóżko z szufladami…

0

Szukając idealnego łóżka dla siebie zazwyczaj zwracamy uwagę na jego wygląd, estetykę oraz cenę – to spory błąd. Kupując łóżko w ten sposób z pewnością ozdobimy pomieszczenie, jednak w najlepszym wypadku będziemy niewyspani. Źle dobrane łóżko i materac mogą zniszczyć nie tylko nasz wypoczynek, ale i zdrowie! Jakie modele okażą się najlepsze?

Wśród licznych modeli oferowanych przez producentów z pewnością możemy wyodrębnić łóżka wykonywane z litego drewna, jak i płyt meblowych. Lite drewno jest specjalnie preparowane: początkowo selekcjonowane, kolejno suszone, cięte i dowożone do pracowni stolarskich. Odrzucane są wszelkie bele ze skazami oraz sękami. W przypadku drewna litego jest ono niezwykle odporne na ścieranie, uszkodzenia, zarysowania.
Płyty meblowe są lżejsze, tańsze, ale i mniej odporne na uszkodzenia.

Łóżko z dodatkami!

Z pewnością każdy z nas poszukuje łóżka funkcjonalnego – najczęściej w sklepach pytamy o łóżko z pojemnikami na pościel. Taka dodatkowa przestrzeń to niewątpliwe ułatwienie, szczególnie w mieszkaniach blokowych, gdzie każdy skrawek wolnej przestrzeni jest na wagę złota.
Drugim ciekawym rozwiązaniem jest łóżko z zagłówkiem. Ten rodzaj mebla wybierany jest tam, gdzie sypialnia jest obszerna, a sam zagłówek może być w pełni prezentowany. Łóżko z zagłówkiem pozwala na ozdobienie pomieszczenia, ale ma jeszcze jedną, znacznie ważniejszą funkcję. Tapicerowany zagłówek pozwala na odizolowane pleców od ściany podczas wieczornego czytania książek czy oglądania telewizji.
Łóżko z zagłówkiem nierzadko uzupełniane jest wewnętrznymi komorami, przez co staje się ono jeszcze bardziej funkcjonalne dla kupującego.

Ciekawym rozwiązaniem jest zakupienie łóżka z ruchomym stelażem. Dzięki niemu proces chowania pościeli do wewnętrznych komór jest znacznie prostszy.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl