Samochód z Włoch – symbol niezależności i stylu!

Samochód z Włoch – symbol niezależności i stylu!

0

Włochy kojarzone są przede wszystkim z zabytkami, doskonałym jedzeniem oraz firmami motoryzacyjnymi. Samochód z Włoch to dla wielu polskich kierowców marzenie. Dzisiaj realizacja takiego marzenia nie jest trudna – samochód z Włoch możemy sprowadzić sami lub też wynająć do tego konkretny komis. Jak wygląda proces rejestracji takiego samochodu w Polsce?

Jak wybrać samochód z Włoch?

Decydując się na samochód z Włoch, mamy dwie opcje. Pierwsza z nich to samodzielne znalezienie samochodu na zagranicznym rynku. Wiąże się to z poświęconym czasem, ale też możliwością negocjowania ceny bezpośrednio u właściciela. Samochód taki możemy sprowadzić do Polski prowadząc go, lub też wioząc go na lawecie. W drugim przypadku samochód wystarczy wyrejestrować we Włoszech. Chcąc oszczędzić czas, możemy także wynająć komis samochodowy do poszukiwania naszego wymarzonego samochodu. Niestety, taka usługa kosztuje, co finalnie podniesie koszt samego samochodu. Komis załatwi za nas wiele spraw formalnych, co dla wielu osób jest dużym atutem.

Jak zarejestrować samochód z Włoch?

Rejestracja samochodu z Włoch w Polsce nie jest trudna, musimy jednak pamiętać o tym, aby zgromadzić komplet dokumentów oraz dotrzymać terminu 30 dni – tyle czasu mamy na rejestrację. W wielu przypadkach samochód z Włoch musi przejść przegląd na stacji diagnostycznej, konieczne jest też zapłacenie akcyzy (jej wysokość zależy od pojemności silnika wybranego pojazdu). W urzędzie komunikacji musimy przedstawić szereg dokumentów, w tym umowę kupna-sprzedaży (przetłumaczoną na język polski przez tłumacza przysięgłego), dowód rejestracyjny pojazdu, dokument poświadczający opłacenie akcyzy, potwierdzenie wniesienia opłat rejestracyjnych. Zarejestrowanie samochodu z Włoch wyniesie ok. 260 zł. Osobnym kosztem będzie ubezpieczenie samochodu.