Śledzenie ciężarówek – mapa i zarządzanie

Śledzenie ciężarówek – mapa i zarządzanie

0

Podczas prowadzenia firmy przewozowej kierownik musi nie tylko dbać o utrzymanie w ryzach wszystkich kosztów, ale również o bezpieczeństwo swoich pojazdów na drodze. W tej branży nie ma lepszego wyjścia aniżeli zdecydować się na sprawne śledzenie ciężarówek. Mapa i zarządzanie bezpieczeństwem bardzo się ze sobą pokrywają. Bowiem śledzenie ciężarówek najlepiej wykonać z udziałem mapy i lokalizatora GPS, który cały czas określa zmieniającą się pozycję ciężarówek.

 

Systemy telematyczne, a śledzenie ciężarówek na mapie

 

Istnieją różne sposoby na określenie dokładnej pozycji pojazdów na mapie. Jednym z nich jest instalacja systemów telematycznych, które jednocześnie dbają o określenie lokalizacji pojazdów na mapie, ale również poprawiają funkcjonowanie całej firmy. Systemy telematyczne po zamontowaniu w pojeździe zostają w jego komputerze pokładowym dlatego bardzo trudno je zlokalizować przez potencjalnych złodziei chcących znaleźć i wyłączyć lokalizator GPS. Dzięki temu nawet po kradzieży pojazdu prawdopodobieństwo jego odzyskania jest największe.

 

Mimo wszystko lokalizator GPS nie przydaje się jedynie w takiej sytuacji. Współdziała on z miernikiem spalania paliwa dzięki czemu systemy telematyczne obliczają średnie zużycie paliwa na danej trasie. Dzięki raportom przedsiębiorcy czarno na białym widzą jak zachowywali się jego kierowcy podczas wypełniania własnych obowiązków. Posiadają oni z góry narzucone prędkości, których powinno przestrzegać. Jeżeli tego nie robią wskaźniki spalania idą w górę przez co portfel przedsiębiorcy bardzo cierpi. Wraz z systemami telematycznymi może on wpłynąć na kierowców i zwrócić im uwagę na zbyt duże szarżowanie na danej trasie. Z pewnością w przyszłości nie będzie już podobnych problemów.

 

Zobacz także:  śledzenie ciężarówek – mapa i zarządzanie

 

 

Dbkfleetmanagement – autorska telematyka od DBK

 

Telematyka od DBK – Dbkfleetmanagement została stworzona z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą najlepiej zarządzać swoją własną firmą. Posiada ona wiele zalet, które gwarantują, że firma z pewnością będzie lepiej zoptymalizowana.