Siłownia czy ćwiczenia w domu – co wybrać?

Siłownia czy ćwiczenia w domu – co wybrać?

0

Często rozpoczynając naszą przygodę ze sportem zastanawiamy się jaką formę aktywności wybrać. Czy lepsze będą dla nas ćwiczenia wykonywane w domu, czy może na siłowni? Zarówno pierwsze, jak i drugie mają swoje wady oraz zalety. Nie można więc uniwersalnie powiedzieć, co jest lepsze. Dla jednych może być to siłownia, a dla drugich aktywność domowa.

Jeśli jesteśmy osobami niedoświadczonymi, warto na początku wybrać ćwiczenia na macie we własnym pokoju. Oswoimy się wtedy z aktywnością fizyczną. Ważne jest, aby co jakiś czas zmieniać zestaw ćwiczeń, które wykonujemy, ponieważ monotonia może doprowadzić nas do nudy i braku motywacji do dalszych treningów. Ćwiczenia w domu przynoszą również bardzo satysfakcjonujące efekty, tak więc opinia, że tylko na siłowni możemy ładnie wyrzeźbić naszą sylwetkę jest całkowicie fałszywa.

Wiele początkujących osób krępuje się ćwiczyć na siłowni, szczególnie kiedy posiadają one kilka nadprogramowych kilogramów. Warto jednak przezwyciężyć wstyd i nieśmiałość – każdy przecież kiedyś zaczynał swoją przygodę ze sportem i nikt od pierwszego dnia ćwiczeń nie miał idealnie wyrzeźbionych mięśni. Jeśli jednak krępujemy się na tyle, że może to wpłynąć na jakość wykonywanych przez nas ćwiczeń i sprawi, że będziemy je robić niechętnie, warto na początku spróbować poćwiczyć w domu. Może z czasem, kiedy nasze ciało będzie wyglądało coraz lepiej, przekonamy się do tego, by wyjść również na siłownię?

Ćwiczenia na siłowni również mają swoje zalety. Mamy tam dostęp do świetnych przyrządów i maszyn, które pomogą nam w osiągnięciu wymarzonego celu. Nie należy jednak korzystać z nich bez zdobycia wcześniejszej wiedzy. Może to skończyć się kontuzją. Dla osób niedoświadczonych dobrym rozwiązaniem będzie trener personalny Łódź to miasto, w którym praktycznie na każdej siłowni możemy skorzystać z usług takiej osoby. Może on przekazać nam bardzo cenne informacje i ułożyć plan treningowy, dzięki czemu unikniemy kontuzji oraz szybciej osiągniemy cel.