Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

0

Śnieżnobiały uśmiech jest najpiękniejszą ozdobą każdej twarzy. Odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa pomogą w utrzymaniu pięknych i zdrowych zębów przez długie lata. Współczesne gabinety stomatologiczne oferują szeroką gamę usług. Lekarz stomatolog wykonuje nie tylko zabiegi stricte lecznicze, ale także estetyczne, których głównym celem jest poprawa wyglądu uzębienia. Korzystamy z nich coraz chętniej, ponieważ piękny uśmiech dodaje pewności siebie, sprawia, że lepiej się czujemy, a tym samym pozytywnie wypadamy w ocenie innych ludzi.

Najczęściej wykonywane w gabinetach stomatologicznych zabiegi estetyczne służą poprawie koloru zębów. Będzie to zatem przede wszystkim wybielanie zębów i usuwanie przebarwień. Profesjonalne wybielanie różni się od zabiegu wykonywanego w warunkach domowych za pomocą zestawu z nakładką i środkiem wybielającym. Jest przeprowadzany przy użyciu substancji wybielającej o znacznie wyższym stężeniu. Dzięki temu zabieg jest szybszy i skuteczniejszy, a jednocześnie bezpieczny. Przed wybielaniem stomatolog oceni stan zdrowia zębów i wyleczy ewentualne ubytki oraz usunie kamień nazębny

Bardziej zaawansowanym zabiegiem estetycznym jest nałożenie licówek kompozytowych lub porcelanowych. Licówki to stałe nakładki, które korygują kształt i kolor zęba. Stosuje się ja najczęściej, gdy korona zęba jest częściowo uszkodzona, ząb ma nieprawidłowy kształt lub nieprawidłowe ułożenie w łuku lub w celu ukrycia niekorzystnej barwy zęba (np. nieestetycznie wyglądającego wypełnienia). Przed założeniem licówki ząb musi zostać oszlifowany, ponieważ nakładka zwiększa jego objętość.
Leczenie i poprawa wyglądu zębów wymaga zindywidualizowanego podejścia. Właściwą metodę dobierze dobry dentysta Łódź to miasto, w którym znajduje się wiele profesjonalnych gabinetów stomatologicznych. Oferują one różnorodne zabiegi estetyczne oraz medyczne, w tym wybielanie zębów oraz założenie licówek.