Skórzane portfele damskie – na co zwrócić uwagę, aby służyły jak najdłużej?

Skórzane portfele damskie – na co zwrócić uwagę, aby służyły jak najdłużej?

0

Skórzane portfele damskie potrafią nadać szyku każdej kobiecie. Aby służyły przez wiele lat, należy zwracać uwagę na kilka szczegółów przed zakupem jak i odpowiednio o nie dbać w trakcie użytkowania. Jak więc sprawić, aby nasza ulubiona elegancka portmonetka prezentowała się idealnie przez długi czas?

Zwróć uwagę na jakość wykonania przed zakupem

Portfele damskie wykonane ze słabej jakości skóry naturalnej lub w jeszcze gorszym przypadku z eko-skóry, nie będą trwałe. Łatwo ulegną zarysowaniom, odgnieceniom i w krótkim czasie zaczną prezentować się nieelegancko. Bardzo ważnym jest więc dokładne przyjrzenie się jakości skóry, z której wykonany jest wybrany przez nas portfel. Powinna być ona miękka i przyjemna w dotyku, o ładnym specyficznym dla tego materiału zapachu. Jeżeli zamiast specyficznej woni skóry, wyczuwalny jest zapach kleju lub barwnika, raczej nie jest to materiał wysokiej jakości.

Oprócz samego materiału, kluczowe znaczenie mają detale. Należy dokładniej przyjrzeć się zatrzaskom i zamkom – jeżeli nie funkcjonują gładko lub są słabo umocowane, nie wróży to dobrze dla wytrzymałości danego portfela. To samo tyczy się podszewki, a także szwów i klejeń – jeżeli są widoczne niedociągnięcia, niedokładne szwy lub klej w niektórych miejscach nie trzyma dobrze, to lepiej zrezygnować z zakupu. Jeżeli zależy nam na portfelu damskim, który będzie dobrze prezentował się przez długie lata, znaczenie ma każdy, najmniejszy szczegół wykonania.

Dbaj o skórzany portfel odpowiednio

Jeżeli portfel ma prezentować się dobrze przez długi czas, należy go w odpowiedni sposób użytkować i czyścić. Po pierwsze, nie umieszczaj w nim na siłę więcej niż może się zmieścić – wypchany do granic możliwości łatwo trwale się odkształci i rozciągnie, a do tego uszkodzeniu mogą ulec zamki lub zatrzaski. Dlatego co jakiś czas należy przeglądać jego zawartość i wyciągnąć niepotrzebne paragony czy wizytówki. Drugą ważną kwestią podczas użytkowania skórzanego damskiego portfela jest torebka, czy plecak w których jest on na co dzień noszony. Nie należy umieszczać go na siłę w za małej torebce – jeżeli do ulubionej kopertówki nasz portfel jest o kilka centymetrów za szeroki, lepiej będzie zamienić go na mniejszy. Elegancki skórzany portfel nie sprawdzi się również podczas górskich wycieczek – do sportowego plecaka lepiej jest wrzucić portmonetkę wykonaną z wodoszczelnego materiału.

Inną ważną kwestią jest odpowiednie czyszczenie portfela. Skórzanej portmonetki nie należy moczyć! Najlepiej będzie przetrzeć go miękką szmatką, delikatnie zwilżoną. Trzeba być oczywiście delikatnym i nie szorować na siłę, gdyż spowodujemy powstanie zarysowań.

Więcej informacji znajdziesz na stronie portfele damskie