Skrzynia z zamknięciem do pokoju dziecięcego

Pokoje dziecięce pełne są skarbów i drobiazgów należących do maluchów. Jak okiełznać bałagan w takiej przestrzeni? Uporządkowanie tego wszystkiego może zajmować naprawdę dużo czasu, a przede wszystkim przestrzeni. Jak więc zaaranżować pokój dziecka, aby go nie zagracić i jednocześnie wprowadzić jakąś organizację, a malucha nauczyć ładu i sprzątania po sobie?

Skrzynia z zamknieciem

Dobrym pomysłem jest zakup skrzyni z zamknięciem. Pozwolą one nie tylko szybko uprzątnąć bałagan i pomieszczą wszystkie zabawki, ale też ochronią je przed kurzem dzięki zamykanej pokrywie. Dziś dostępne są modele ozdobione motywami z bajek czy ulubionymi bohaterami, dzięki temu tak prozaiczny mebel jak pojemnik zamykany pokrywką, stanie się nie tylko praktycznym ale też ładnym elementem wystroju dziecięcego pokoiku.Pojemnik zamykany pokrywą może też być świetnym miejscem na chowanie wszystkich kredek, pisaków i innych rzeczy niezbędnych małemu twórcy. Małe księżniczki mogą trzymać tu swoje „klejnoty” czy przybory do czesania, będzie to ich skarbczyk i miejsce zabaw.

Organizacja

Dziecko uczone organizacji już od maleńkości nie będzie miało problemów z utrzymaniem porządku w dorosłym życiu. Dzięki wspólnemu sprzątaniu po zabawie dziecko uczy się też odpowiedzialności. Warto uczyć dziecko porządku przez zabawę. Dobrym pomysłem są na przykład wspólne porządki, kiedy dziecko ma możliwość ścigania się z rodzicem, na przykład kto pierwszy zapełni pudło klockami lub kto pierwszy uporządkuje książeczki, jeśli dodatkowo wyznaczymy zachęcającą nagrodę, z pewnością maluch zaangażuje się bardzo ,a z czasem sprzątanie wejdzie mu w nawyk. A jak wiadomo, kształtowanie dobrych nawyków warto zaczynać wcześnie.

Mały konstruktor

Pudło zamykane będzie też idealnym miejscem na kolekcję lego. Warto stworzyć kilka takich pudełek i z czasem, gdy kolekcja będzie się rozrastać, dodawać kolejne. Świetnym pomysłem jest też zastosowanie przegródek, pozwalających na segregację klocków według kolorów czy kształtów. Bardzo ułatwi to pracę małemu budowniczemu, a jednocześnie zminimalizuje prawdopodobieństwo zgubienia klocków. Przy takiej organizacji złożenie dowolnego zestawu będzie trwało tylko chwilkę ponieważ wszystkie klocki będą pod ręką. A uprzątnięcie wszystkiego po zakończonej zabawie wcale nie będzie uciążliwe i czasochłonne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/pojemnik-zamykany-gwarancj-bezpieczestwa-adunku/