Ślub z dala od wysokich kosztów i zmartwień

Ślub z dala od wysokich kosztów i zmartwień

0

Polskie śluby i wesela obrosły swoistą legendą – są to wydarzenia trwające zazwyczaj kilka dni, w których uczestniczy bliższa i dalsza rodzina, znajomi, przyjaciele. Takie wydarzenia pociągają za sobą nie tylko konieczność organizacji, ale i wydania sporych kwot pieniędzy. Wiele młodych par jest jednak przeciwna takim zwyczajom – uważają oni, że wydawanie kilkudziesięciu tysięcy złotych na takie przyjęcie nie jest rozsądne. Nie chcą również rozpoczynać wspólnego życia od wielkiego kredytu.
Co wybrać zamiast wystawnego wesela i ślubu?

Obecnie nie ma konieczności organizowania wystawnych ślubów i wesel – z zachodu przywędrowała do nas moda na skromne przyjęcia, w których uczestniczy wyłącznie najbliższa rodzina, świadkowie. Dodatkowo ostatnie zmiany w prawie cywilnym dotyczące zawierania małżeństw cywilnych pozwalają na wybranie dowolnego miejsca do zawarcia małżeństwa. Oczywiście miejsce to musi posiadać odpowiednio uroczysty charakter. Dzięki temu możliwe jest odejście od sztampowej ceremonii w urzędzie stanu cywilnego. Takie ceremonie organizowane są w parkach, restauracyjnych ogrodach, na zamkach czy w pałacach – możliwości jest naprawdę wiele.

Ślub z dala od Polski

Dobrym pomysłem jest również połączenie ślubu z podróż poślubną. Coraz więcej topowych biur podróży oferuje swoim klientom możliwość zawarcia związku małżeńskiego, w obecności wybranych świadków, na plaży. Uroczystość taka ma charakter cywilny, a ślubu udziela konkretny urzędnik. Z pewnością ślub w tropikach pozostanie wydarzeniem niezapomnianym!
Wiele par decyduje się na skromny ślub w Polsce oraz na egzotyczną wycieczkę na podróż poślubną. Jak wskazują pracownicy biur podróży podróż poślubna na Dominikanę jest jedną z najczęściej wybieranych. Młode pary kusi przede wszystkim piękna pogoda, ale i egzotyczna roślinność, możliwość obejrzenia nowych miejsc.