Świetliki przemysłowe w halach magazynowych

Świetliki przemysłowe w halach magazynowych

0

Światło naturalne jest nie do zastąpienia. Odpowiednia jego ilość musi być zapewniana także w halach magazynowych. Ze względu na ich wielkość oraz przeznaczenie nie da się im zapewnić dobrego oświetlenia za pomocą okien. Konieczne są więc świetliki, które doświetlają powierzchnię hali od góry.

Oświetlenie naturalne w dużych halach stalowych

Trudność zapewnienia halom dobrego światła poprzez okna ma trzy przyczyny. Pierwszą jest ich wielkość. Hale przemysłowe to bardzo duże obiekty. Nawet jeśli mają okna, to wpuszczą one światło słoneczne jedynie na niewielki ich obszar. W takich obiektach znajdują się przegrody wewnętrzne. Nie wszystkie mają dostęp do ściany zewnętrznej, gdzie może się znaleźć okno. W zależności od rodzaju i przeznaczenia hali może też nie być możliwości wstawienia przeszkleń w ścianach.

Dlaczego ważne jest oświetlenie naturalne

Z oświetlenia naturalnego nie można zrezygnować. Dobrą widoczność może zapewnić i sztuczne. Jednak tam, gdzie tylko jest to możliwe, trzeba zapewnić hali stalowej oświetlenie naturalne. Ma ono najlepszy wpływ na człowieka. Żaden rodzaj światła sztucznego nie jest tak dobrze odbierany, jak to pochodzące ze słońca. Świetliki przemysłowe, wpuszczając światło słoneczne, dbają o dobre samopoczucie i zdrowie pracujących w hali ludzi. Z lepszym samopoczuciem wiąże się większa wydajność pracy. Kiedy hale przemysłowe posiadają świetliki, można ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Mniej światła sztucznego to niższe rachunki za prąd.

Rodzaje świetlików w hali przemysłowej

Świetliki przemysłowe mogą mieć postać okien dachowych. Mogą to być także pasma świetlne. Jeśli mają uchylaną klapę, to zwiększa się ich funkcjonalność. Poza tym, że wpuszczają światło słoneczne, zapewniają lepszą wentylację. Istnieje także podział świetlików na połaciowe i kalenicowe. Określa on, gdzie są one umieszczone. Dla obiektów przemysłowych wykonuje się je z poliwęglanu. Najwięcej światła wpuszcza do środka poliwęglan przezroczysty.
Świetliki dachowe w magazynach i innych halach stalowych są niezbędne. Dzięki nim hale przemysłowe Amwin stają się obiektami przyjaznymi dla człowieka, a także bardziej funkcjonalnymi. W projekcie hali trzeba zaplanować najlepszy ich rodzaj oraz optymalne rozmieszczenie.