Udogodnienia dla kierowcy – nie tylko ubezpieczenia!

Udogodnienia dla kierowcy – nie tylko ubezpieczenia!

0

Posiadacze własnego samochodu muszą być świadomi, jakie obowiązki ciążą na nich – i nie ma znaczenia, czy dysponujemy samochodem wprost z salonu, czy też może samochodem używanym, z drugiej ręki. Bardzo ważne jest, abyśmy zadbali o ubezpieczenie samochodowe – obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zaproponują nam najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe.

Czym jest OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w skrócie OC, to produkt obowiązkowy dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Dzięki OC możliwe jest pokrycie strat wyrządzonych przez nas na drodze, np. w wyniku kolizji samochodowej czy potrącenia pieszego czy rowerzysty. Ubezpieczenie OC kupujemy w towarzystwach ubezpieczeniowych, a jego wysokość zależna jest od szeregu czynników, takich jak wiek i marka naszego samochodu, nasz staż jako kierowców, nasz wiek, kolizje w przeszłości. Ubezpieczenie OC jest coraz częściej wykupywane również przez rowerzystów, który poruszają się rowerem po mieście – mówią pracownicy marki beesafe.pl.

Dodatkowe ubezpieczenia samochodowe

OC nie jest jedynym ubezpieczeniem, którym możemy objąć nasz samochód, ale jedynym obowiązkowym. Chcąc zwiększyć poziom ochrony nas samych i naszego pojazdu warto pomyśleć o autocasco, które pozwoli na likwidowanie szkód w naszym samochodzie, powstałych z naszej lub cudzej winy. Ubezpieczenie AC, w zależności od wybranego przez nas pakietu, może obejmować usługi blacharskie, lakiernicze, wymianę części, ale również złomowanie samochodu, kiedy szkody są nieodwracalne. AC jest również pomocne w przypadku kradzieży samochodu – możliwe jest odzyskanie znacznej części jego wartości.

Inne ubezpieczenie, które może pozytywnie wpłynąć na komfort naszych podróży, to assistance. Ten rodzaj ubezpieczenia pozwala nam na wezwanie lawety i odholowanie samochodu do najbliższego mechanika w przypadku awarii podczas drogi. Assistance może również obejmować bezpieczny transport kierowcy i pasażera, zapewnienie noclegu.