Ubezpieczenie OC – najważniejsze informacje

Ubezpieczenie OC – najważniejsze informacje

0

 

Każda osoba nabywająca własny samochód zobowiązana jest do ubezpieczenia swojego mienia. Podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne powinno zostać wykupione najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Co warto wiedzieć o OC – najważniejszej polisie chroniącej kierowców? Gdzie kupić ubezpieczenie, aby nie przepłacać? Sprawdź!

OC – obowiązek każdego kierowcy

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest podstawowym i obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Umowa zawierana jest zazwyczaj na rok. Co ważne, polisą OC musi być objęty każdy zarejestrowany pojazd, nawet nieużywany samochód czy motocykl stojący jedynie w garażu. Niedopilnowanie obowiązku ma poważne konsekwencje w postaci dotkliwych kar finansowych. Co ważne, ubezpieczenie OC chroni przede wszystkim osoby, które mogą ucierpieć w wyniku wyrządzonej przez Ciebie stłuczki. Ubezpieczenie zapewnia rekompensatę zarówno szkód osobowych, jak i materialnych. Przypisane jest do konkretnego pojazdu, nie osoby.

Co wpływa na wysokość składki?

Zastanawiasz się, ile zapłacisz za ubezpieczenie OC? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe. Na poniesione koszty wpływa wiele czynników, na przykład model i marka samochodu, jego pojemność, wiek oraz dane kierowcy (wiek, doświadczenie, miejsce zamieszkania). Najwięcej zapłacą niedoświadczeni kierowcy, którym nie przysługują zniżki za bezszkodową jazdę.

Ubezpieczenie z sieci

Zanim wybierzesz się do biura ubezpieczeniowego, warto sprawdzić ofertę on-line. Na stronie beesafe.pl znajdziesz wygodny, prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki w cieszącej się dużym zaufaniem Grupie Compensa. Umowę z ubezpieczycielem możesz podpisać bez wychodzenia z domu!