Wczasy w Szczyrku

Wczasy w Szczyrku

0

Szczyrk to miasto wybitnie turystyczno – wypoczynkowe, położone jest na południu Polski w województwie śląskim. Miasto jest niewielkie, ale bardzo atrakcyjne dla turystów, ma wiele atrakcji jak również bardzo dobry klimat.

Co przyciąga do Szczyrku?

W Szczyrku można zasmakować górskiej przygody, jest tam wiele atrakcyjnych szlaków i zjazdów. Na wielu górskich trasach jest monitoring, są dostępne pełne i szczegółowe opisy tras górskich. Pobyt w Szczyrku można zaplanować dużo wcześniej lub wyjechać tam spontanicznie. Wszystko dlatego, że w miejscowości tej jest bardzo rozwinięta baza noclegowa. Są tam hotele, motele, prywatne kwatery oraz apartamenty Szczyrk ma również bardzo dobrze rozwiniętą komunikację. Miasto jest już miastem europejskim i w pełni nowoczesnym.

Baza noclegowa

Bez problemu można wynająć domek w szczyrku, dla wieloosobowej rodziny jest to bardzo dobra alternatywa. Tego rodzaju baza może być doskonałym miejscem wypadu w pobliskie góry i w okolice miasta. W Szczyrku znajduje się kurort, który zapewnia moc atrakcji, jest to w pełni rozbudowany i nowoczesny kompleks narciarski z doskonałą gastronomią i wspaniałą bazą noclegową. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz można skorzystać z porad doświadczonych i profesjonalnych instruktorów.Wygodne i dobrze wyposażone apartamenty Szczyrk ma rozłożone po całym mieście. Tego rodzaju noclegi pozwalają na wypoczynek w bardzo komfortowych warunkach. Ponadto na bazę noclegową składają się liczne hotele trzy i cztero – gwiazdkowe jak również pensjonaty i prywatne kwatery. W każdej chwili można też wynająć domek w Szczyrku, który będzie samodzielnym miejscem noclegowym.

Atrakcje

W Szczyrku jest najdłuższa w Polsce trasa zjazdowa, która ma około 40 km. Położone na zboczach górskich ośrodki narciarskie, dodatkowo są naśnieżane przez co gwarantują zimowe szaleństwo, tutaj, przez długie zimowe miesiące. W mieście znajduje się sporo kolejek górskich, dzięki którym w łatwy i prosty sposób można dostać się na górskie szczyty.W okolicy Szczyrku jest dużo pieszych tras spacerowych, ponadto turyści mogą tam korzystać z lodowiska, basenu, toru curlingowego oraz parku wodnego, który znajduje się w okolicznej Wiśle.