Zero alkoholu w piwie

Zero alkoholu w piwie

0

Piwo bezalkoholowe to idealne rozwiązanie da osób, które lubią smak piwa, ale nie mogą w danym dniu spożywać alkoholu lub całkowicie muszą zrezygnować z jego spożywania. Dzięki tradycyjnej fermentacji smak piwa pozostaje bez zmian, jednak na pewno znacznie czuć, że alkohol tam nie występuje. Taka fermentacja nie różni się niczym od tej tradycyjnej, oprócz tego, że zatrzymuje się ją znacznie szybciej, aby zapobiec powstawaniu alkoholu w napoju. W ten sposób na pewno kobiety w ciąży oraz kierowcy mogą spokojnie spożywać ten napój, gdyż istnieje stuprocentowa pewność, że alkoholu tam nie ma.

Piwo bezalkoholowe jest niezdrowe?

Istnieje mit, który mówi o tym, że piwo bezalkoholowe jest niezdrowe. Kojarzy się je z niezdrowym żywieniem oraz niezdrowym trybem życia. Są to stereotypy, które też twierdzą, że od takiego piwa można przytyć. Jednak to właśnie alkohol, który jest zawarty w tradycyjnym piwie, jest właśnie tą niezdrową częścią. Wykluczenie alkoholu z piwa sprawia, że przestaje być ono niezdrowe. Dlatego widać, że sportowcy, którzy muszą unikać alkoholu, śmiało sięgają po takie piwo, które nie ma go w swoim składzie w ogóle. Niektórzy dietetycy uważają, że takie piwo może mieć nawet status napoju izotonicznego. W swojej zawartości ma też ogromną ilość witaminy B.

Popularne w Polsce

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie rezygnacja z alkoholu stała się popularna. Bardzo duża ilość Polaków rezygnuje z picia alkoholu z bardzo wielu przyczyn. Często są to problemy zdrowotne czy nawet zwykłe nielubowanie się w stanie upojenia. Wyraźnie zauważono spadek sprzedaży alkoholu, w tym piwa. Stąd właśnie pojawił się pomysł tworzenia piwa bezalkoholowego na większą skalę. Jak się okazało, nie tylko osoby, które nie piją alkoholu chętnie po nie sięgają, ale również te, które nie mają z nim problemu. Prawdopodobnie jest to spowodowane dużą różnorodnością na półkach sklepowych. Z biegiem czasu oferta powiększyła się na tyle, że większość producentów na w swojej kolekcji kilka piw bezalkoholowych. Dodatkowo zauważyć można, że pojawiają się wersje smakowe, które idealnie pasują do pory wakacyjnej. Miłośnicy browaru również doceniają takie piwo pozbawione alkoholu, doceniają jego smak. Doceniana jest też pomysłowość, która towarzyszyła podczas etapu tworzenia takiego piwa, które uwielbia prawie każdy.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com