ABC twórczego umysłu

ABC twórczego umysłu

0

W dzisiejszych czasach wiedza jest powszechnie dostępna. Wystarczy zajrzeć do telefonu, żeby ją uzyskać. Ważniejsze jest jej twórcze wykorzystywanie. Istotne stają się umiejętności pozwalające nam rozwiązywać konkretne zagadnienia. Twórczy umysł – taki, który dostrzega więcej, widzi możliwości, wykracza poza schematy. Wydaje się, że to on stanowić może naszą największą siłę.

A jak aktywność

Twórczość nie bierze się z próżni. Wymaga ciągłego rozwoju i nieustannego bycia w świecie. Tym wirtualnym, ale też w tym rzeczywistym. Twórczość potrzebuje aktywnego istnienia w rzeczywistości – obserwacji i akcji. Otwarcia się na nowe doświadczenia i na ludzi. Wsłuchiwania się w to, co podpowiada nam świat.

B jak bardzo dobrze

Twórczość to też rodzaj psychicznego nastawienia do wyzwań, które przed nami się znajdują. Bardzo dobrze – jeśli sami je sobie stawiamy. Bardzo dobrze – jeśli przekraczamy granice powszechnego myślenia. Bardzo dobrze – jeśli mamy odwagę myśleć samodzielnie.

C jak coś do czytania

Twórczy umysł potrzebuje nieustannie nowej wiedzy. Chce podążać za rozwojem myśli. Pragnie odnaleźć się w dynamicznej rzeczywistości informacyjnej. Z pewnością szybkie czytanie Warszawa ułatwi mu realizację wszystkich powyższych celów.