Zajęcia dodatkowe dla dziecka

Zajęcia dodatkowe dla dziecka

Wybierając najlepsze zajęcia dodatkowe dla dziecka, pamiętajmy o kilku zasadach. Dopasujmy zajęcia do wieku dziecka, ale też do jego zainteresowań i charakteru. Nie planujmy nigdy zbyt wiele! Nie róbmy nic na siłę, jeśli dziecko uzna, że dana forma aktywności mu nie odpowiada.

Read more
Szybkie czytanie – więcej czasu i możliwości

Szybkie czytanie – więcej czasu i możliwości

Tempus fugit – czas ucieka. Mamy go coraz mniej, choć dysponujemy mnóstwem rzeczy, systemów i rozwiązań, które pozwalają nam go zaoszczędzić. Mimo udogodnień nowoczesności wciąż brakuje nam czasu na wszystko – a najbardziej na zwykłe, proste i najważniejsze sprawy. Stawiamy sobie wciąż nowe wyzwania. Angażujemy się w nowe projekty. Jak...

Read more
Ćwiczmy nasze umiejętności

Ćwiczmy nasze umiejętności

Jasność i pewność – to kartezjańskie cechy umysłu, na którym można polegać w każdej sytuacji. Nawet w naszej postmodernistycznej rzeczywistości, pełnej multimedialnych udogodnień i szybkiego dostępu do wiedzy, sprawnie działający umysł to podstawa. Dlatego powinniśmy ćwiczyć, żeby rozwijać nasze możliwości intelektualne. Tylko w ten sposób osiągniemy sukces osobisty i zawodowy.

Read more
ABC twórczego umysłu

ABC twórczego umysłu

W dzisiejszych czasach wiedza jest powszechnie dostępna. Wystarczy zajrzeć do telefonu, żeby ją uzyskać. Ważniejsze jest jej twórcze wykorzystywanie. Istotne stają się umiejętności pozwalające nam rozwiązywać konkretne zagadnienia. Twórczy umysł – taki, który dostrzega więcej, widzi możliwości, wykracza poza schematy. Wydaje się, że to on stanowić może naszą największą siłę.

Read more
Poszukiwany idealny pracownik

Poszukiwany idealny pracownik

Współczesne podejście do życia i wykonywania zadań wiąże się ściśle z szybkością i kreatywnością. To te dwie jakości decydują najczęściej o naszej atrakcyjności i powodzeniu na rynku pracy. Pracodawcy poszukują osób twórczych i energicznych. Takich, które szybko, sprawnie i efektywnie wykonają powierzone im zadania. Liczy się także samodzielność myślenia i...

Read more