Ćwiczmy nasze umiejętności

Ćwiczmy nasze umiejętności

0

Jasność i pewność – to kartezjańskie cechy umysłu, na którym można polegać w każdej sytuacji. Nawet w naszej postmodernistycznej rzeczywistości, pełnej multimedialnych udogodnień i szybkiego dostępu do wiedzy, sprawnie działający umysł to podstawa. Dlatego powinniśmy ćwiczyć, żeby rozwijać nasze możliwości intelektualne. Tylko w ten sposób osiągniemy sukces osobisty i zawodowy.

Uczmy się uczenia się

Najczęściej uczymy się czegoś. Staramy się zdobyć wiedzę z danego zakresu. Tymczasem nauczmy się samego uczenia. Poznajmy metody uczenia, które sprawią, że przyswajanie wiadomości z różnych dziedzin będzie proste, przyjemne i efektywne. Umiejętność uczenia okaże się bazą do dalszej aktywności intelektualnej. W pewien sposób zaprogramujemy się na uczenie.

Uczmy się szybkiego czytania

Nasz świat w dużej mierze powraca do słowa pisanego. Wiedzę czerpiemy z książek i z Internetu. Wszędzie dominuje słowo pisane. Natomiast w naszej rzeczywistości dominuje szybkość. Dlatego warto nauczyć się szybkiego czytania, które ułatwi nam dalszą pracę.

Wysiłek włożony w zdobycie tej umiejętności, to inwestycja na całe życie. Na pewno zaowocuje. Doskonałym pomysłem będzie szybkie czytanie Katowice, które pomoże ci zrealizować zamierzenia związane z udoskonaleniem umiejętności szybkiego czytania.