Co o tonerach do drukarek wiedzieć potrzeba?

Każdy z nas używa w dzisiejszych czasach drukarek, mamy je w biurze, mamy je w domu. Jedyne, co zwykły laik o nich wie, to fakt, że bez tuszu nie można nic wydrukować. Jednak gdybyśmy mieli drążyć dalej i pytać się poszczególne osoby: jaki tusz, jaki toner, czym są tonery do drukarek – to nie uzyskalibyśmy żadnej konkretnej odpowiedzi.

Magia tonerów do drukarek

Gdy zabraknie tuszu w drukarce, drukarka staje, „idzie na chwilowe bezrobocie”, gdy zamontujemy do niej toner, otrzymujemy potrzebne nam wydruki. Mało kto wie, że tonery do drukarek są używane tylko do drukarek laserowych, gdzie indziej używa się tuszy a w drukarkach laserowych kaset. W specjalnej kasecie znajduje się „czarodziejski” proszek i to on odpowiedzialny jest za konkretny wydruk z danej drukarki laserowej.

Bez żadnych szkód

Proszek znajdujący się w tonerze do drukarki, nigdy nie narobi takich szkód jak tusz. Atrament może się wylać i pozostawić plamy, albo zrobić uszkodzenia, trudne do zlikwidowania. Natomiast proszek, który znajduje się w tonerach do drukarek jest nieszkodliwy. Nawet w przypadku gdy jakieś drobiny wydostaną się na zewnątrz, lekki powiew powietrza od razu je rozwieje. Dobrze jest też wiedzieć, że drukarki laserowe nigdy nie wysychają, proszek z tonerów jest zawsze aktywny, nawet wtedy gdy nie uruchamiamy naszej drukarki przez długi czas. Natomiast drukarki atramentowe trzeba wciąż monitorować i co jakiś czas zmuszać je do pracy.

Możliwość regeneracji

Tonery do drukarek zawsze można zregenerować, użyć drugi raz lub odsprzedać. Ta możliwość sprawia, że toner nie jest szkodliwym artykułem dla ochrony środowiska. Zawsze można go wykorzystać ponownie. W przypadku gdy w biurze lub w domu zalega nam dużo, różnego rodzaju tonerów do drukarek, możemy je odsprzedać specjalistycznym firmom, które doskonale wiedzą co z nimi mają zrobić.

Skup tonerów jest bardzo popularny i ogólnie rozpowszechniony.

Oryginały i zamienniki

Tak samo jak do drukarek atramentowych mamy możliwość wyboru tuszu oryginalnego lub zamiennika, tak samo i w przypadku drukarki laserowej, możemy kupić toner oryginalny lub zamiennik. Na rynku dostępne są zamienne tonery do każdego modelu drukarki a w przypadku gdy chcemy oddać toner zamienny do regeneracji, nikt nie ma prawa odmówić nam wykonania tej usługi. Zarówno oryginalne tonery jak i ich zamienniki, traktowane są tak samo a decyzja jakich tonerów używamy, należy tylko i wyłącznie do samych użytkowników drukarek laserowych. Jeśli chodzi o jakość wydruku, to też nie widzimy żadnych różnic, pomiędzy zamiennikami a oryginałami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://print24.com.pl/ – tonery do drukarek