Nowoczesna, wielka płyta

Nowoczesna, wielka płyta

0

Któż z nas nie kojarzy bloków z wielkiej płyty. Powstawały one masowo w latach 70 i do dzisiaj mieszkają w nich miliony Polaków. Takie budynki możemy znaleźć w całej Polsce. Powstawały one z prefabrykatów betonowych.

Współczesna wielka płyta

Prefabrykowane ściany betonowe są używane do dzisiaj. Aczkolwiek należy wspomnieć, że technologia budowlana posunęła się znacznie do przodu. A zatem współczesne płyty niewiele mają wspólnego z tymi z lat 70. Są zdecydowanie lepszej jakości, chronią nasz przed hałasem, są odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne.

Prefabrykowane ściany betonowe – zalety

Socjalistyczne bloki w większości przypadków są bliźniaczo podobne do siebie. Jednak ściany z nowoczesnego prefabrykatu betonowego dają nam mnóstwo rożnych możliwości. Możemy baz problemu stworzyć najbardziej fantazyjną bryłę budynku. Ograniczają nas właściwie wyobraźnia architekta oraz zasobność portfela inwestora. Ponieważ płyty są raczej drogim materiałem budowlanym.

Kolejna zaleta to szybkość z jaką możemy postawić dany budynek. A ta robi prawdziwe wrażenie. Niewielki domek jednorodzinny w stanie surowym może pojawić się na naszej działce w przeciągu zaledwie kilku dni.

Dla wielu inwestorów ogromną zaletą budowanie w ten sposób jest fakt, że ściany z prefabrykatów betonowych są niejako sprzedawane w pakiecie z montażem. A więc inwestor nie musi szukać odpowiedniej ekipy, która jego poskłada w całość. Dzięki temu oszczędza mnóstwo czasu i nerwów, a jego zaangażowanie w proces budowy nie musi być aż tak duże. Dlatego to dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie są w stanie na co dzień doglądać budowy bądź też dla tych, którzy mieszkają daleko…

Dla niecierpliwych

Budowanie z prefabrykatów betonowych ma jeszcze jedną ważną zaletę. Idealnie sprawdza się, gdy chcemy jak najszybciej zamieszkać w nowym domu. Takie ściany nie wymagają sezonowania czy gruntowania. Praktycznie chwilę postawieniu budynku możemy zabrać się za jego wykańczanie. Na przykłada malowanie na wybrany przez nas kolor czy tapetowanie ścian.

Inne zalety tego rozwiązania to bardzo mała ilość miejsca, jakie zajmuje ściana z prefabrykatów betonowych… Dlatego ta technologia budowlana sprawdzi się, gdy mamy bardzo małą działkę i każdy zaoszczędzany centymetr kwadratowy jest naprawdę bezcenny.

A zatem czy ściany betonowe z prefabrykatów mają jakieś wady? Oczywiście, że tak. Największą z nich jest cena. To własnie ona w głównej mierze stanowi czynnik zaporowy przy wyborze tej technologii budowlanej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny – prefabrykowane ściany betonowe