Gokarty na pedały

Gokarty na pedały

0

Gdy nadchodzą Święta, Dzień Dziecka, imieniny lub urodziny malucha, rodzice często zastanawiają się, jaki prezent mu kupić. Ostatnimi czasy bardzo modne stały się wszelkiego rodzaju zabawki multimedialne i interaktywne. Dzieciaki godzinami przesiadują nad tabletami i przed ekranami komputerowymi, karmiąc różnego rodzaju wirtualne zwierzątka lub budując wirtualne miasta. Jednak ich rodzice pragną, by maluchy ruszyły się z domu na świeże powietrze i tam aktywnie spędzały czas. Aby tak się stało, należy je do tego sprytnie zachęcić, wybierając odpowiednie zabawki.


Bezpieczniej niż na rowerze

Niekwestionowanym hitem ostatnich lat wśród zabawek ogrodowych są gokarty na pedały. Maluchy po prostu uwielbiają nimi jeździć. Dzięki gokartom dzieci mogą poczuć wiatr we włosach i poczuć się jak prawdziwy kierowca. Dlaczego gokarty wzbudzają u dzieci większe emocje niż klasyczne rowery? To proste: na gokarcie maluch czuje się w pełni stabilnie, a wywrotka jest prawie niemożliwa. Dzieci mogą zatem ścigać się nawet w piaszczystym terenie bez obawy, że zaraz się przewrócą i poobijają. Nie muszą skupiać uwagi na drodze przed sobą: mały kamyk czy niewielki krawężnik nie jest wstanie zachwiać ich równowagi. Na gokarcie można wygodnie usiąść na zwykłym siedzeniu, niewygodne siodełko nie doskwiera po godzinie zabawy, jak to się zdarza w przypadku roweru. Gokart na pedały pozwala na dynamiczne połykanie zakrętów, a także sprawdzanie swoich możliwości w trudnym terenie. Maluch może jeździć nim jeździć po trawiastym ogrodzie, wyasfaltowanym boisku, a nawet szutrowej leśnej drodze.

Zabawka na lata

Zakup gokarta na pedały to inwestycja na lata. Jeśli zdecydujemy się na produkt od jednego z renomowanych producentów możemy być pewni, że posłuży on naszemu maluchowi przez długi czas i przetrwa nawet najbardziej intensywne użytkownie. Najpopularniejsze serie gokartów dla dzieci zostały zaprojektowane tak, aby rosły wraz z maluchami. Przykładem mogą być pojazd z kolekcji Berg Buddy. To zabawki dedykowane zarówno dla 3 jak i dla 8 latków. Jak wiadomo, różnica wzrostu między takimi dziećmi jest dosyć duża. Dlatego gokarty Berg Buddy mają regulowaną kierownicę i siedzenie, aby zawsze można je było ustawić odpowiednio do potrzeb dziecka. Gokarty z tej serii świetnie uczą dziecko orientacji w przestrzeni. Mają wbudowaną prostą skrzynię biegów, która umożliwia jazdę do tyłu. Jeśli maluch będzie świetnie radził sobie z okiełznaniem dziecięcego gokarta, łatwiej będzie mu się przesiąść za kilka lat na model dla dorosłych.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/