Jak elegancko zapakować prezent?

Jak elegancko zapakować prezent?

0

Wręczanie prezentów to z pewnością jeden z przyjemniejszych momentów urodzin czy innych uroczystości. Dawanie podarunków wielu z nas sprawia dużą przyjemność – zadbajmy więc o to, aby nie tylko sam prezent był odpowiedni, ale i opakowanie eleganckie. Jak zapakować podarunek?

Gotowe torebki prezentowe

Najprostszą metodą na zapakowanie prezentu jest skorzystanie z torebek prezentowych. Znajdziemy je w kwiaciarniach, sklepach wielobranżowych, papierniczych oraz wprost u producentów. W przypadku tych ostatnich zazwyczaj oferują oni torebki prezentowe, ekologiczne czy reklamowe – o asortymencie przeczytamy więcej na stronie induplo.pl/torebki-reklamowe. Torebki prezentowe dostępne są w różnorodnych rozmiarach i kolorach. Ich dno jest wzmocnione, przez co torebka nie odkształca się podczas przenoszenia prezentów wewnątrz. Torebki wykonywane są ze wzmocnionego papieru, nierzadko laminowanego, przez co ich odporność na uszkodzenia jest zaskakująco duża. Torebki tworzone są na konkretne okazje (Święta Bożego Narodzenia, urodziny, imieniny, śluby, Mikołaja) lub też zdobione są neutralnymi wzorami. Wiele osób zachowuje torebki prezentowe i wykorzystuje przy kolejnych okazjach.

A może samodzielne pakowanie?

Alternatywa dla klasycznych torebek prezentowych jest samodzielnie zapakowanie podarunku. Aby tego dokonać konieczne będą kolorowe papiery, wstążki, nalepki, klej na gorąco i wszelkie dekoracje: suszone liście, kwiaty, laski cynamonu, wanilii, kępki mchu, koraliki. Zazwyczaj drobne ozdoby znajdziemy w kwiaciarniach. Prezent na początek owińmy w szary lub kolorowy papier, kolejno w fizelinę. Dopiero wtedy możliwe jest tworzenie wymyślnych stroików przy pomocy kleju na gorąco. Każdy element klejony do prezentu delikatnie dociśnijmy, aby lepiej trzymał się całości.