Jak powinno być wykonane okno w łazience?

Jak powinno być wykonane okno w łazience?

0

Okno w łazience spełnia dwie bardzo ważne funkcje. W pierwszej kolejności pozwala na dostęp światła dziennego do pomieszczenia. Po drugie zapewnia lepszą wentylację pomieszczenia. Trzeba jednak zadbać, aby okna w takim pomieszczeniu nie było niczym zastawione.

Okno w łazience z mozaiki

Bardzo dobrym pomysłem na okno w łazience są szyby ze szkła mlecznego, kolorowego, ozdobnego i półprzezroczystego. Ich zastosowanie pozwala na stworzenie bardzo ciekawych efektów wizualnych, jakie będą pojawiać się przy pomocy światła dziennego wpadającego przez okno. Światło będzie podbarwione, rozproszone i zmiękczone tworząc bardzo ciekawe obrazy na naszych ścianach i podłodze w łazience. Trzeba jednak uważać z takimi mozaikowymi szybami, bowiem nie pasują one do wszystkich wystrojów wnętrz. 

“Sztuczne” okno

Jednak nie wszyscy mają okno w łazience. O ile zaplanowanie takiego okna w domu jednorodzinnym nie jest trudne, tak w blokach nie zawsze takie okno znajduje się w łazience. Obecność okna w łazience nie jest obowiązkowa. Możemy postarać się jednak o “sztuczne” okno, które będzie imitować prawdziwe okno. Na rynku dostępne są specjalne fototapety, które tak realistycznie imitują prawdziwe okna, że bardzo łatwo się pomylić. Będzie to na pewno ciekawa ozdoba, która chociaż w jakiej części zaspokoi nasze pragnienie podziwiania widoku za oknem. Takie tapety można zamówić w dowolnych wymiarach, jednak zawsze miejmy na względzie wygląd i rozmiar naszej łazienki, aby móc wszystko dobrze dopasować.