Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

0

Nie jest prawdą, że niewielkie mieszkania nie dają możliwości ciekawej aranżacji – to właśnie nimi architekci zajmują się z największą przyjemnością. Niewielka przestrzeń zmusza do kreatywności i wykorzystywania nietuzinkowych rozwiązań. Z pewnością warto dać sobie nieco czasu na to, aby zaaranżować takie pomieszczenia zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę?

W niewielkich pomieszczeniach najważniejsze jest światło – zadbajmy o to, aby jak najwięcej wpadało go przez okna. Naturalne oświetlenie sprawi, że pomieszczenie wyda się przestronniejsze. Unikajmy zasłaniania okien firanami, kotarami. Jeśli faktycznie chcemy odgrodzić się od słońca świecącego wprost do naszego okna – użyjmy rolet. Obecnie w sklepach budowlanych i dekoracyjnych znajdziemy wiele interesujących produktów tego typu, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Poza naturalnym światłem zadbajmy o oświetlenie sztuczne. Zrezygnujmy z pojedynczych punktów świetlnych na suficie – znacznie lepiej sprawdzą się sufity podwieszane z kilkoma lampkami LED oraz lampki do czytania, rozstawione w różnych kątach pomieszczenia. W przypadku kuchni świetnie sprawdzą się lampki umieszczone nad blatami kuchennymi.

Jakie meble?

Aby niepotrzebnie nie zmniejszać optycznie pomieszczenia ważne jest wybranie odpowiednich mebli. Szukajmy tych w stylu skandynawskim: mają prosty, nietuzinkowy design, do ich tworzenia wykorzystuje się drewno i naturalne tkaniny w stonowanych kolorach. Dzięki takim rozwiązaniom zapewnimy sobie komfort, ale też elegancki wygląd pokoju. Takie meble doskonale prezentują się przy jasnych podłogach i ścianach.
Czy umieszczać na ścianach ozdoby? Tak – ale z głową! Zamiast obrazów w ciężkich, drewnianych ramach postawmy na jasne wydruki, sentencje w antyramach. Proste i eleganckie!

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź – Architektura wnętrz Monostudio Kraków.