Piękny balkon

Piękny balkon

0

Każdy chciałby mieć chociaż niewielki fragment własnego ogródka, trochę zielonej trawy, na której można rozłożyć koc. Nie wszyscy mogą sobie jednak na to pozwolić. Często mieszkania w blokach posiadają jedynie balkon, na którym można spędzać czas na świeżym powietrzu. Jednak nawet z tak niewielkiej i pozornie nieatrakcyjnej mistyfikacji ogrodu można uczynić naprawdę przyjemne miejsce do odpoczynku. W jaki sposób możemy to zrobić?

Zieleń

Przede wszystkim, zadbajmy o zieleń na naszym balkonie. W centralnym punkcie może stać lechuza z pięknym kwiatem. Warto też trzymać tam zioła w doniczkach. Mogą być one nie tylko ładną ozdobą, ale również mieć praktyczne zastosowanie – przyjemnie jest móc skorzystać z własnoręcznie wyhodowanej pietruszki czy bazylii.

Stolik i krzesła

Wiele osób marzy o jedzeniu śniadań na balkonie lub tarasie. W miesiącach wiosennych i letnich jest to możliwe. Wystarczy, że zadbamy, aby na naszym balkonie znalazł się niewielki stolik i kilka krzeseł. Dobrze, aby były dość lekkie, żeby łatwo było je przenosić. Dzięki temu prostemu wyposażeniu, możemy pozwolić sobie na przyjmowanie gości lub spożywanie posiłków na świeżym powietrzu, co jest niezwykle przyjemne.

Bezpieczeństwo

Balkon powinien być miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla całej rodziny. Jeżeli posiadamy więc małe dziecko, powinniśmy zabezpieczyć balkon w taki sposób, aby niemożliwe było wypadnięcie malucha. Oczywiście, mimo zabezpieczeń, małe dziecko nie powinno przebywać na balkonie samo, ale sprawią one, że będziemy mogli chociaż na chwilkę spuścić dziecko z oka.

Miejsce do wypoczynku

Jeżeli mamy duży balkon i po wstawianiu stołu i krzeseł posiadamy jeszcze trochę wolnego miejsca, warto pomyśleć o przestrzeni do wypoczynku. Wygodna kanapa czy ławka będzie idealnym miejscem, aby usiąść w nim z ciekawą książką czy z laptopem i odpocząć lub też popracować. Warto zorganizować sobie taką przestrzeń, aby móc spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu wtedy, kiedy jest ciepło i pogoda na to pozwala.

Suszarka do ubrań

Może nie jest to najbardziej estetyczny element, ale na pewno niesamowicie praktyczny. Mowa oczywiście o suszarce do ubrań, Pranie, które suszy się na świeżym powietrzu często schnie szybciej i przede wszystkim efektywniej niż w czterech ścianach. Jest świeże i przyjemne.
Jeżeli więc posiadamy trochę miejsca na balkonie, warto wstawić tam również suszarkę, na której będziemy wieszać mokre pranie. To bardzo praktyczny element, który na pewno bardzo nam się przyda. W dodatku zaoszczędzimy miejsce w mieszkaniu.

Materiały do artykułu dostarczyła firma Barokko.