Jakie kompakty są dostępne w sklepach?

Jakie kompakty są dostępne w sklepach?

0

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele różnych rozwiązań, jeżeli chodzi o wyposażenie toalet. Możemy zakupić zarówno stojące kompakty WC, jak i muszle podwieszane czy miski ustępowe stojące. Zanim jednak zdecydujemy się na którekolwiek rozwiązanie, warto je bardzo dokładnie przemyśleć, gdyż sedes jest urządzeniem, którego nie wymieniamy zbyt często. Z tego też powodu warto postawić na taki model, który nie tylko cieszy się dużą bezawaryjnością, ale również jest estetyczny i odpowiada naszym potrzebom, jeżeli chodzi o kwestie wystroju wnętrz.

Jakie kompakty WC są dostępne na rynku?

Przede wszystkim istnieje podział jeżeli chodzi o sposób montażu. Dostępne są kompakty WC z odpływem dolnym – zwanym również warszawskim – bądź z odpływem dolnym – poznańskim. Kompakty WC dzieli się także ze względu na typ: klasyczny, z półką, krótki, narożny. Warto pamiętać, że kompakt bez półki jest zdecydowanie łatwiejszy do utrzymania czystości. W przypadku niewielkich łazienek najlepiej sprawdzą się krótsze kompakty wc lub te ze spłuczką przystosowaną do ustawienia w rogu.

A co ze spłukiwaniem?

Najpopularniejszym obecnie systemem do opłukiwania muszli jest tzw. kropelkowy. Jest on również najbardziej polecanym sposobem. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że część kompaktów ma system spłukiwania z czterech stron, inne – z dwóch. W przypadku systemu ze spłukiwaniem z dwóch stron nie cieszy się on dużą popularnością, gdyż jest najmniej wydajny i jednorazowe spuszczenie wody nie zawsze będzie wystarczająco skuteczne.

Kilka słów o wyglądzie

Zazwyczaj kompakty WC są dostępne w kolorze białym, jednak nie jest to jedyna możliwość. W sklepach dostępne są również wersje beżowe, zielone, szare, niebieskie i różowe. Zanim zdecydujemy się na zakup wybranego modelu kompaktu, warto sprawdzić także jak długą gwarancję zapewnia jego producent. Trzeba natomiast pamiętać o tym, że uszkodzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją. Co ciekawe, każdy producent ma różne serie kompaktów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś innego dla siebie.