Jakie okna dźwiękoszczelne są obecnie najlepsze?

Jakie okna dźwiękoszczelne są obecnie najlepsze?

0

Decydując się na życie w dużym mieście najczęściej myślimy o korzyściach i plusach, zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Duże miasto daje nam lepsze możliwości rozwoju i pracy, ale też szansę na korzystanie z bogatego życia kulturalnego. Warto jednak pamiętać, że miasto to również hałas, który z czasem może wpływać na nasze zdrowie. Kupując mieszkanie w mieście wybierzmy okna dźwiękoszczelne i zadbajmy o własne zdrowie!

Okna dźwiękoszczelne – jak zmienią nasze życie?

Hałas w mieście z roku na rok zwiększa się. Wynika to przede wszystkim z olbrzymiej ilości samochodów na polskich drogach, ale też sytuowaniu osiedli blisko węzłów komunikacyjnych. Hałas to jednak nie tylko samochody – nadmierne przeciążenie dźwiękiem może pochodzić z centrów handlowych czy miejsc, gdzie dużo jest restauracji czy kawiarni, szczególnie w okresie lata. Hałas może być związany również z bliskością lotniska i jego pracą.

Hałas jest olbrzymim problemem dla osób w każdym wieku – pogarsza nasze samopoczucie, utrudnia odpoczynek czy zasypianie. W skrajnych wypadkach długotrwały hałas może powodować również stany depresyjne czy pogorszenie stanu zdrowia. Rozwiązaniem mogą okazać się okna dźwiękoszczelne, które pozwolą na lepsze izolowanie naszych domostw przed hałasem. Ograniczenie hałasu jest kluczowe do zachowania zdrowia!

Jak działają okna dźwiękoszczelne?

Nowoczesne okna dźwiękoszczelne to konstrukcje posiadają trzy szyby – poza izolacją dźwiękową szyby pozwalają również na odpowiednie zabezpieczenie przed chłodem. Niezwykle istotna jest konstrukcja okien – szyby są tu wklejane do profilu okna. W konstrukcji ważne są również uszczelki – w standardzie są dzisiaj okna z trzema uszczelkami. Warto wiedzieć, że okna drewniane posiadają nieco lepsze parametry izolowania dźwięku niż okna plastikowe.