Jedz zdrowo i znajdź pasję w gotowaniu

Jedz zdrowo i znajdź pasję w gotowaniu

0

Dzisiaj większość z nas jest świadoma tego, jak ważne jest odpowiednie dobieranie produktów spożywczych. Ich jakość wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie i samopoczucie. Współcześnie mamy olbrzymi wybór produktów różnego rodzaju, zarówno krajowych, jak i importowanych. Mimo tego nadal popełniamy wiele błędów żywieniowych, które mogą skutkować znacznym pogorszeniem stanu naszego zdrowia. Co jeść, aby być zdrowym?

Świeże warzywa i owoce każdego dnia!

Aby nasz organizm mógł funkcjonować prawidłowo potrzebne są mu witaminy, mikroelementy, duża ilość czystej wody. Niezbędne pierwiastki znajdziemy przede wszystkim w świeżych i nieprzetworzonych warzywach i owocach. Powinny być one przez nas spożywane każdego dnia – w formie dodatku do śniadania, przekąski w ciągu dnia jako deser. Podobnie ma się sprawa z produktami zbożowymi: dzięki nim możliwe jest uzupełnienie naszej diety o potas, witamy, błonnik.

Ryby, nabiał i mięso

Kilka razy w tygodniu w naszej diecie nie powinno zabraknąć nabiału – dostarcza on do organizmu wapnia, który wzmacnia nasze kości wpływa na zęby. Podobnie ma się sprawa z mięsem – wartościowe, czerwone mięso powinno być spożywane przynajmniej raz w tygodniu. Pozwoli to na dostarczenie do organizmu żelaza i białka.

Unikaj słodyczy i fast foodów!

Aby zachować piękna sylwetkę oraz zdrowie pamiętajmy o ograniczeniu słodyczy, produktów dosładzanych oraz fastfoodów. Wszystkie one są ubogie w składniki odżywcze, posiadają wiele konserwantów, tłuszczów. Nadmierne spożywanie produktów silnie przetworzonych bardzo szybko odbije się na naszej wadze.

Posiłki twórz samodzielnie

Gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia i jest samodzielne przygotowywanie posiłków. Zaopatrz swoją kuchnię w odpowiednie garnki i patelnie (np. pochodzące ze sklepu gerlach.pl  ) i zainspiruj się licznymi przepisami z książek kucharskich czy z sieci.