Komu właściciwe służą czapsy?

Komu właściciwe służą czapsy?

0

Mówi się, że czapsy to jeden z takich elementów, który każdy jeździec powinien zawsze mieć przy sobie. Jest to prawda. Chociaż wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, czy lubi on jeździć w krótkich butach, czy też w długich oficerkach.

Ochraniacze na łydki

Mając na myśli czapsy, w głowie nie ma się nic innego, jak ochraniacze na łydki. W związku z tym, że mają one charakterystyczną budowę, nie pasują na żadne inne buty, jak tylko na te modele jeździeckie. Niekiedy, w sklepach można spotkać te modele, które wykonane są ze skóry bydlęcej. Może i cena takiego produktu do niskich nie będzie należała, ale można być pewnym, że jest to produkt wysokiej jakości, doskonale wyprofilowany. Z tyłu posiada on zamek, dzięki czemu samo zakładanie ochraniaczy na łydkę, jest zdecydowanie ułatwione. Ważne, żeby czapsy miały podszewkę, ponieważ dzięki temu sam materiał nie będzie ocierał skóry.

Jak zamawiać czapsy?

Chcąc kupić takie ochraniacze na łydki, warto zajrzeć do świata wirtualnego. A to wszystko za sprawą tego, że znaleźć tam można wiele ciekawych ofert w niskiej cenie. Należy jednak wiedzieć, że do zamówienia potrzebna będzie szerokość łydki, jak również jej długość. Długość łydki mierzona jest od zgięcia w kolanie, aż do środka pięty. Szerokość łydki powinna być mierzona w jej najszerszym punkcie. Tego typu ochraniacze nie mogą być zbyt luźne, ponieważ może się okazać, że będą opadać podczas jazdy. W ten sposób żaden jeździec na pewno nie zapewni sobie prawidłowej ochrony na łydki.