Manicure lakierem termicznym – idealne rozwiązanie na wakacje!

Manicure lakierem termicznym – idealne rozwiązanie na wakacje!

0

Każda z nas chce mieć piękne i zadbane paznokcie. Niemniej jednak okres wakacyjny jest dla paznokci szczególnie mało łaskawy. Co zrobić, żeby mieć piękny manicure i jednocześnie, aby świetnie wyglądać i przygotować się na wakacyjne przygody?

Wakacyjny manicure

Wiele problemów stwarza nam właśnie wakacyjny manicure. Z jednej strony bowiem chcemy mieć odporne i wytrzymałe paznokcie. Wiadomo – woda morska, wędrówki po górach, upały zagranicą, piasek – te wszystkie czynniki i wiele, wiele innych sprawiają, że zwyczajne lakiery bardzo szybko odpryskują, pękają. A my nie mamy czasu ani warunków, by to co chwila naprawiać.

Teoretycznie zatem najlepszy by był manicure hybrydowy. Jednakże z drugiej strony wówczas przez cały wyjazd mamy na paznokciach jeden kolor, który zapewne dość szybko nam się znudzi, szczególnie w zestawieniu z wakacyjnymi szaleństwami. Czy istnieje jednak jakieś połączenie zalet manicure zwykłego i hybrydowego?

Lakiery termiczne – idealna alternatywa!

Oczywiście, że tak! Przede wszystkim bowiem trzeba powiedzieć, że dzisiaj możemy zainwestować w specjalny rodzaj manicure hybrydowego a mianowicie taki, w którym zamiast zwykłych lakierów kolorowych używane są hybrydowe lakiery termiczne.

Czym się one wyróżniają? Na pewno niesamowitym efektem. Lakiery termiczne bowiem łączą w sobie dwie barwy, które przechodzą w siebie wzajemnie pod wpływem temperatury. Powyżej 30 stopni Celsjusza przybierają one jaśniejszy odcień z tych dwóch, poniżej zaś – ciemniejszy.

Lakier termiczny w praktyce

Jak zaś wygląda taki manicure na co dzień? Przede wszystkim – ciągle się on zmienia! Na co dzień bowiem końcówka paznokcia jest ciemniejsza – tak jest najchłodniej – potem stopniowo ciemna barwa przechodzi w jasną aż dojdzie do najjaśniejszej przy wale paznokciowym.

Gdy wejdziemy do chłodnej wody morskiej – paznokcie będą jednolicie jasne, a gdy będziemy wylegiwać się na pełnym słońcu – jednolicie ciemne. Co ważne lakiery termiczne mogą łączyć w sobie dwie różne barwy albo dwa odcienie tej samej barwy. Można zatem wybrać bardzo kontrastowe i mocne kolory jak czerń i czerwień, delikatne, pudrowe, jak pastelowy róż i beż albo też w ogóle postawić na delikatny manicure i wybrać np. dwa odcienie różu.