Na czym polega zabieg mezoterapii włosów?

Na czym polega zabieg mezoterapii włosów?

0

Każdy chciałby mieć piękne i bujne włosy na głowie. Niestety z różnych powodów wiele osób traci częściowo lub całkowicie swoje włosy, co powoduje znaczne obniżenie poziomie ich życia. A przecież nie trzeba rozstawać się ze swoimi włosami, ponieważ mezoterapia włosów potrafi je skutecznie zregenerować i przywrócić do dawnej świętości. Na czym zatem polega ten zabieg?

Mezoterapia igłowa włosy — czym jest ten zabieg?

Mezoterapia włosów jest stosunkowo prostym zabiegiem, którego celem jest przywrócenie odpowiedniej gęstości włosów i zahamowanie procesu ich wypadania.Osiąga się to poprzez nakłuwanie skóry głowy igłą, którą podawana jest odpowiednio skonstruowana mieszanka substancji odżywczych i środków farmakologicznych, których celem jest spowodowanie wystąpienia zjawiska regeneracyjnego, ale także wzmacniającego. Mezoterapia igłowa skóry głowy powoduje zatem, że włosy nie tylko przestają wypadać, ale również następuje ich ponowny wzrost, co jest niezwykle trudne do spowodowania podczas stosowania innych metod walki ze zjawiskiem wypadania włosów.

Przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa włosy — to termin, który bardzo trafnie opisuje cały zabieg. Poprzez wykorzystanie specjalnego pistoletu, który wyposażony jest w miniaturowe igiełki o wielkości około 0,5-1,5 cm, wprowadza się punktowo, podskórnie lek, w miejsca, w których występuje wypadanie włosów. Substancją, która jest wstrzykiwana, jest mieszanka różnego rodzaju środków wzmacniających, poprzez leki farmakologiczne oraz oczywiście mieszankę różnego rodzaju witamin i środka przeciwbólowego.Choć mezoterapia igłowa skóry głowy jest zabiegiem stosunkowo krótkim, ponieważ trwa zaledwie około 30 minut, to dla możliwie najlepszego efektu konieczne jest jego powtarzanie. Terapia dzieli się na fazę pierwszą i drugą. Pierwsza seria zabiegów powinna być realizowana przynajmniej raz w tygodniu przez około dwa miesiące, natomiast druga raz na miesiąc przez nawet pół roku w przypadkach najbardziej zaawansowanych.

A co po zabiegu?

Jeśli zabieg ten ma przynieść możliwie najlepsze efekty, konieczne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza, które przekaże on zaraz po pierwszej wizycie.Bez warunkowo należy unikać za wszelką cenę solariów, saun i różnego rodzaju używek. Dodatkowo regularnie i według zaleceń stosować należy odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy, a także włosów. Krótko po zabiegu wystąpić mogą na skórze niewielkie blizny, jednak powinny one zniknąć już po kilkunastu godzinach.