Masło orzechowe elementem zdrowej diety

Masło orzechowe elementem zdrowej diety

0

Wielu osobom masło orzechowe kojarzy się z prawdziwą bombą kaloryczną. Jednak wbrew pozorom ten słodki przysmak jest bardzo zdrowy i może być wartościowym elementem zdrowej diety. Dlaczego uznaje się je za tak zdrowe i czy warto wprowadzić je do codziennego jadłospisu?

Właściwości masła orzechowego

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że masło orzechowe jest bogate w białko, zapobiegające nowotworom antyoksydanty i tłuszcze nienasycone. Dodatkowo posiada pyszny smak, dzięki czemu chętnie sięgają po nie nawet najbardziej wybredne dzieci. Ze względu na dużą zawartość zdrowych składników regularne spożywanie masła orzechowego może zmniejszać poziom cholesterolu, zapobiega nowotworom i chorobom serca, jak i również przyspiesza spalanie tłuszczu (kiedy zachowuje się umiar w jego jedzeniu). Dodatkowo dzięki wysokiej zawartości kalorii zapewnia dużo energii i wspomaga koncentrację, przez co polecane jest dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Witamina E w maśle orzechowym

Kolejną zaletą masła orzechowego jest duża zawartość witaminy E. Warto tu zaznaczyć, że tę witaminę zawierają również nieprzetworzone orzechy, dzięki czemu w dużym stopniu poprawiają pamięć i koncentrację. Masło orzechowe ma te same zalety. Dodatkowo ma ona właściwości opóźniające proces starzenia, jako że zalicza się do witamin z grupy przeciwutleniaczy. Codzienne jedzenie masła orzechowego całkowicie pokrywa dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę. Warto więc sięgnąć po ten zdrowy i bardzo wartościowy smakołyk.

Jakie masło orzechowe jest najlepsze?

Niektóre supermarkety sprzedają masło orzechowe, często jednak nie jest ono do końca naturalne, a więc dużo mniej wartościowe. Najlepsze jest masło przygotowane samodzielnie lub kupione w sklepie ze zdrową żywnością. Ta druga opcja jest szczególnie korzystna dla osób, które nie mają czasu lub umiejętności na samodzielne przetworzenie orzechów. Ceny nie są wysokie, a korzyści dla zdrowia ogromne, dlatego warto zwrócić uwagę na wartościowe i pyszne zdrowe masło orzechowe.