Sprawdź, jak zabiegi medycyny estetycznej cofają czas!

Sprawdź, jak zabiegi medycyny estetycznej cofają czas!

0

Zmarszczki, brak elastyczności, odwodnienie – problemy skóry twarzy dotykają każdego z nas z biegiem lat. Zły stan naszej skóry wynika jednak nie tylko z powodu upływającego czasu – innymi czynnikami są: nieprawidłowa pielęgnacja, źle dobrane kosmetyki, czynniki pogodowe, zanieczyszczenie, brak odpowiedniego nawilżenia organizmu. Na szczęście dzisiaj możemy cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młodzieńczy wygląd. Jak to możliwe? Okazuje się, że wystarczy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Co oferuje?

 

Poznaj właściwości kwasu hialuronowego!

Kwas hialuronowy to jeden z najchętniej stosowanych preparatów podczas zabiegów medycyny estetycznej. Jego działanie jest niezwykle szerokie. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, odpowiadając za łączenie wody w komórkach. Wraz z wiekiem jego ilość spada, co widać po stanie skóry twarzy. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego polegają przede wszystkim na spłyceniu zmarszczek, ale również na konturowaniu owalu twarzy. Efekty takich zabiegów widoczne są od razu i utrzymują się ok. 6-9 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy jest naturalnie usuwany z organizmu a sam zabieg można powtórzyć.

Drugim rodzajem zabiegu z kwasem hialuronowym jest wypełnianie i konturowanie ust. Zabieg ten doskonale sprawdza się u osób o wąskich ustach, które chciałyby je bardziej uwydatnić. Kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną w użyciu – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki karolinakusnierz.pl.

 

Toksyna botulinowa, która rozluźni mięśnie twarzy

Popularny botoks znany jest od lat – jego działanie polega na upośledzaniu funkcji przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Dzięki temu skóra staje się bardziej zrelaksowana, gładsza, a zmarszczki są praktycznie niewidoczne. Efekty zastosowania botoksu widoczne są po kilku dniach i utrzymują się ok. 3 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.