Najważniejsze pakowanie w życiu, czyli torba na porodówkę

Najważniejsze pakowanie w życiu, czyli torba na porodówkę

0

Przygotuj się do najważniejszej podróży w Twoim życiu, czyli do bycia mamą! Czeka Cię pakowanie torby na porodówkę, od której rozpocznie się Wasza wspólna przygoda – Twoja i Twojego maluszka. Pamiętaj, że to bardzo ważne zadanie.

Wszystko musi być pod ręką!

Wybierz wygodną i pojemną torbę, w której wszystkie rzeczy będą w zasięgu ręki. Tak, żeby także przyszły tata czy babcia bez trudu się w niej odnaleźli i podali Ci potrzebne chusteczki czy body. Nie zabieraj ze sobą zbyt wielu rzeczy. Trzymaj się listy, którą dostałaś w szkole rodzenia czy sama stworzyłaś na podstawie lektur.

Gotowa na wyprawę przed czasem

Nie pakuj się na ostatnią chwilę! To dobre, jeśli wybieramy się w szaloną i romantyczną podróż, ale nie na porodówkę! Czasy działań w stylu last minute mijają, kiedy zostajemy rodzicami. Trzeba być gotowym zawsze i wszędzie. Nie tylko na termin, ale i przed terminem!

Upewnij się kilka razy, czy masz wszystko

Kilka tygodni przed wyznaczonym terminem porodu trzeba mieć już spakowaną torbę do szpitala. Warto upewnić się kilka razy, czy na pewno mamy wszystko. W pakowaniu rzeczy dla noworodka i dla młodej mamy (bez względu na jej wiek, każda mama jest młoda!) na pewno pomoże nam Askot: https://askot.pl/pakowanie-torby-szpitala/. Poczujemy się nieco pewniej, a przecież pewności siebie szczególnie potrzebuje każda mama. Zwłaszcza jeśli spodziewa się pierwszego dziecka i cały jej świat zmienia się z dnia na dzień.