Nowoczesne meble do małego salonu

Nowoczesne meble do małego salonu

0

Urządzenie salonu to ogromna przyjemność, ale również wyzwanie wymagające kreatywności, wyczucia trendów i praktycznego podejścia. Nie każdy z nas może puścić wodze fantazji i stworzyć wnętrze ściśle odpowiadające swoim preferencjom. Często nasze możliwości ogranicza niewielki metraż. Jak zaaranżować gustowny, choć mały pokój dzienny? Jakie nowoczesne meble sprawdzą się w nim najlepiej? Sprawdź!

Baza aranżacji

Urządzanie pokoju zacznij od określenia palety kolorystycznej. W niewielkich pomieszczeniach nie sprawdzą się ciemne kolory. Znacznie korzystniejszy efekt uzyskasz, kiedy pomalujesz ściany na jasne, subtelne odcienie. Doskonałym sposobem na optyczne powiększenie ciasnego pokoju jest wyeksponowanie jednej ze ścian za pomocą fototapety. Nowoczesne modele niewiele mają wspólnego ze swoimi tandetnymi wersjami królującymi w naszych mieszkaniach trzydzieści lat temu. Wielkoformatowe grafiki są efektowne, subtelne i gustowne.

Ponadto, w ciasnym pokoju należy szczególnie zadbać o oświetlenie. Nie zasłaniaj okien ciężkimi zasłonami i wzorzystymi firankami. Im więcej naturalnego światła wpadnie do wnętrza, tym lepiej!

Nowoczesne meble – jaki fason będzie najlepszy?

Chcesz wyposażyć swój mały salon w czarną albo ciężką, wykonaną z drewna zabudowę? Lepiej zastanów się dwa razy! Architekci zaznaczają, że w małych pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzą się nowoczesne meble wykonane z białych płyt meblowych. Subtelne, proste bryły nie przytłoczą aranżacji. Wręcz przeciwnie – dodadzą jej lekkości. Najlepszy efekt uzyskasz, kiedy wybierzesz modele z frontami o błyszczącym wykończeniu. Aby przełamać monochromatyczność kompozycji, uzupełnij jasną aranżację ciekawymi dodatkami – efektownym fotelem, tekstyliami, kwiatami w doniczkach, ramkami ze zdjęciami najbliższych.