Palmy

Palmy

0

Odpowiednie rośliny, które znajdą się w naszym domu sprawią, że wnętrza będą wyjątkowe. Jednymi z roślin, które najczęściej wybierane są przez osoby są palmy, ponieważ są to rośliny które nie wymagają bardzo dużego nawodnienia, aby były piękne.

Czym są palmy?

Palmy są roślinami które należą do rodziny arekowatych, które są roślinami tropikalnymi. Zazwyczaj rosną wolno jako drzewa, a ich pień jest bardzo wysoki i brak mu gałęzi. Największe palmy sięgają nawet 60 metrów. Na samej górze pnia można zauważyć charakterystyczny pióropusz, który złożony jest z przepięknych, zielonych liści palmy. A więc w jaki sposób palmy mogą rosnąć w domu?

Gatunki palm, które są przeznaczone do domów są inne, nie dorastają aż do tak dużych wysokości. Zazwyczaj jest to dosłownie kilka metrów, są to palmy długowieczne oraz dekoracyjne. Wprowadzają one do wnętrza egzotyczny nastrój, a samo powietrze znajdujące się w pomieszczeniach będzie bardzo mocno przefiltrowane. W sklepie w obecnych czasach można znaleźć bardzo wiele odmian palm, które mogą różnić się od siebie kolorem liści czy pniem.

Dlaczego palmy nadają się do wnętrz?

Klimat w Polsce jest bardzo zmienny, a jak zostało wspomniane powyżej palma potrzebuje bardzo ciepłych warunków. Dlatego właśnie świetnie będzie się sprawdzać w warunkach domowych. Odpowiednia temperatura będzie pozwalała palmie rozwijać się oraz bezpiecznie rosnąć.

Pielęgnacja palm nie jest czymś trudnym, ponieważ podlewanie palmy powinno odbywać się 1 – 2 razy w tygodniu, jeżeli jest lato, natomiast raz na dwa tygodnie zimą. Jeżeli będziemy przelewać palmę to po prostu zgnije, ponieważ lubi ona tylko delikatnie moczyć korzenie w wodzie.

Kilka przykładów palm – dowiedz się więcej.

Najbardziej znaną palmą w Grecji oraz krajach południowo – wschodnich jest daktylowiec, który zazwyczaj sadzony jest jako drzewo. Jak sama nazwa wskazuje na jej szczycie można odnaleźć owoce o nazwie daktyle, które są niezwykle słodkie. Oczywiście w uprawie doniczkowej też występuje kilka rodzajów daktylowca, jak daktylowiec karłowaty oraz kanaryjski.

Kolejnym przykładem bardzo znanego rodzaju palmy jest karłatka, która jest palmą pochodzącą z Europy. Jest to bardzo niska i krzaczasta palma, która złożona jest z wielu pni. Jest zarówno rośliną doniczkową, jak i wolną. Ostatnim przykładem jest palma kokosowa, która pochodzi od portugalskiego słowa coco. Należy wspomnieć, że palmy kokosowe pojawiają się zazwyczaj w warunkach naturalnych, natomiast można znaleźć dwa gatunki, które można uprawiać w warunkach domowych, a mianowicie kokos właściwy i miniaturowa palma kokosowa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.