Nowoczesne zadaszenie tarasu, które uchroni przed słońcem i deszczem!

Nowoczesne zadaszenie tarasu, które uchroni przed słońcem i deszczem!

0

Odpoczynek i relaks powinny być dla nas jednymi z obowiązkowych elementów każdego dnia. Współcześnie jesteśmy przeciążeni pracą, domowymi obowiązkami – może to prowadzić do przemęczenia, zniechęcenia, depresji. Warto znaleźć w przydomowej przestrzeni miejsce, które będzie naszą oazą spokoju. Jak zaaranżować taką przestrzeń? Jakie elementy wybrać?

 

Taras jako idealne miejsce na odpoczynek

Okazuje się, że w okresie wiosennym i letnim nie ma lepszego miejsca na odpoczynek niż przydomowy taras. Wystarczy kilka prostych kroków, aby taras zamienić w przepiękną przestrzeń wypełnioną funkcjonalnymi meblami i dodatkami. Takie miejsce stanie się ulubioną przestrzenią dla naszych bliskich. Co, poza meblami, warto wybrać, aby cieszyć się komfortem na najwyższym poziomie?

 

Zadaszenie tarasu sposobem na przyjemny cień

Do niedawna najpopularniejszą metodą na zapewnienie sobie cienia na tarasie był wybór parasola ogrodowego. Rozwiązanie to jednak było uciążliwe przez konieczność ciągłej korekty jego ustawienia. Dzisiaj wybór jest znacznie szerszy. Wiele osób decyduje się na nowoczesne zadaszenie tarasu, które nie tylko ochroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale też przed niespodziewanym deszczem. Jak to możliwe?

 

Piękna i funkcjonalna tarasola

Nowoczesne tarasole wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – zabezpieczono je przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Wewnątrz konstrukcji umieszczono system odprowadzania wody. Dachy tarasoli tworzone są m.in. z aluminiowych lameli obracających się o 135 stopni, przez co istnieje możliwość regulowania ich ustawienia. Lamele nie nagrzewają się, przez co w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód. Drugi rodzaj zadaszenia to dachy poliestrowe z warstwą poliuretanu. Są wysoce odporne na wnikanie kurzu, promieniowanie UV i wilgoć.