Podlewanie – zwykła czynność w ogrodzie

Podlewanie – zwykła czynność w ogrodzie

0

Marzenie o ogrodzie przy swoim domu jest dosyć powszechne. Jego realizacja to jednak dopiero wstęp. O ogród trzeba bowiem dbać cały czasy, aby cieszył oczy. Jedną z czynności, które są niezbędne w każdym ogrodzie właściwie na co dzień, jest podlewanie.

Ogród – wynik pracy, nawożenia i podlewania

Woda to absolutna konieczność, aby ogród miał szansę nie tylko przetrwać suche dni i dłuższe okresy bez deszczu. A takowe przecież się zdarzają. Zwłaszcza, że niektóre rośliny i trawniki – zwłaszcza na początku – wymagają regularnego dostarczania pewnej ilości wody.

I tu często zaczyna się problem. Okazuje się bowiem, że wiele osób, które marzyły o własnym ogrodzie, zapomina o tym aspekcie posiadania własnego zieleńca. Brak sił i brak czasu to najczęstsze usprawiedliwienie, kiedy okazuje się, że niektóre rośliny zmarniały, a trawniki zmieniły kolor na żółty. A przecież tak łatwo można temu zapobiec.

Posiadając ogród, nikt nie jest skazany na podlewanie ręczne – coraz więcej osób stosuje bowiem automatyczne zraszacze, które – w najgorszym razie – trzeba włączyć i wyłączyć po zakończonym podlewaniu.

Dlaczego automatyczne podlewanie?

Ktoś powie, że automatyczne podlewanie kosztuje. Owszem – chodzi przecież o zakup. Ale to, co się zainwestowało, zwróci się na pewno. Dzisiaj automatyczne zraszacze pozwalają oszczędzić sporo wody względem tego, ile właściciel ogrodu zużyłby jej podlewając ogród polegając na własnych siłach i wężu ogrodowym.

Oszczędność wody jest istotna nie tylko ze względu na ekonomię konkretnego gospodarstwa domowego. coraz częściej zdarzają się przecież przynajmniej krótkie okresy, kiedy apeluje się o nieużywanie wody do podlewania ogrodu. A jak tu nie podlać, jeśli z nieba już któryś dzień z rzędu leje się żar? I wtedy z pomocą przychodzą właśnie oszczędne systemy nawadniania.

Oszczędnie i optymalnie

A systemy nawadniania to nie tylko oszczędność wody, ale i możliwość, żeby nie polegać na podlewaniu na oko. Dzięki odpowiednim zraszaczom, kwiaty i trawniki otrzymają optymalną ilość wody. Dzięki temu zwiększa się szansę na to, że ogród cały czas będzie wyglądał pięknie, a rośliny nie zginą przedwcześnie.

Ogród wymaga cały czas sporo pracy i trzymania pod wieloma względami ręki na pulsie. Jeśli można sobie to ułatwić, to dlaczego nie? Przecież dzisiaj jest to coraz łatwiejsze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://zielony-trawnik.pl/